CHP'de şoke eden Muharrem İnce iddiası

CHP'de şoke eden Muharrem İnce iddiası
Güncelleme:

Sesi kısıldığı için bugünkü mitinglerini iptal eden CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'nin bu iptal kararının arkasında CHP'nin milletvekili aday listesinin olduğu iddia edildi.

CHP'de milletvekili listesinin ortaya çıkmasının ardından sosyal medya hesabı Twitter'dan sesinin kısıldığı gerekçesiyle Zonguldak ve Bartın mitinglerini iptal edebileceğini duyuran İnce'nin bugünkü mitingleri iptal oldu. CHP'nin basın biriminden yapılan iptal açıklamasında herhangi bir gerekçe gösterilmedi.

Kulislerden gelen iddialara göre iptal kararının ses kısıklığı ile ilgisi yok.

Dün gece CHP'de vekil listelerinin belli olmasıyla Muharrem İnce’ye yakın yaklaşık 20 kişiden çoğunluğunun aday listelerine girmediği görülmüştü.

İnce’ye yakın milletvekillerinden Namık Havutca, Rıza Yalçınkaya, Bülent Öz, Bülent Bektaşoğlu, Mehmet Göker, Mazlum Nurlu, Yakup Akkaya, Akın Üstündağ, Şerafettin Turpcu, Erdin Bircan tekrar aday yapılmadı. Aday olan isimler arasında sadece Tanju Özcan ve Yaşar Tüzün listelerde yer aldı.

Kulislere yansıyanlara göre listeden rahatsız olduğunu dile getiren İnce'nin bugün CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşmesi bekleniyor.

"MİTİNGLERİN İPTALİ LİSTE KRİZİ YÜZÜNDEN, MÜZAKERELER DEVAM EDİYOR"

RS FM'de yayınlanan Bidebunudinle'nin ekibine konuşan İnce'ye yakın kaynaklar, mitinglerin iptal edilmesinin ses kısıklığından dolayı olmadığını belirtti. Kaynaklar mitinglerin parti yönetimi ve İnce arasındaki liste krizi nedeniyle iptal edildiğini söyledi. Akşam saat 17.00'ye kadar çözüm için müzakerelerin süreceği öğrenildi.

Partiler, bugün saat 17.00'ye kadar milletvekili adayları listesini Yüksek Seçim Kurulu'na (YSK) teslim edecek.

Muharrem İnce mitinglerini iptal ettiMuharrem İnce mitinglerini iptal etti

CHP'nin milletvekili listesi için flaş Abdullah Gül iddiasıCHP'nin milletvekili listesi için flaş Abdullah Gül iddiası

CHP’nin milletvekili adayları belli olduCHP’nin milletvekili adayları belli oldu

CHP'de Muharrem İnce'nin ekibinin üstü çizildiCHP'de Muharrem İnce'nin ekibinin üstü çizildi

Seçiniz...