CHP'nin milletvekili listesi için flaş Abdullah Gül iddiası

CHP'nin milletvekili listesi için flaş Abdullah Gül iddiası
Güncelleme:

24 Haziran seçimleri için CHP'de liste dışı kalan Trabzon milletvekili Haluk Pekşen,"Abdullah Gül’ün Cumhurbaşkanlığı adaylığına karşı çıkan herkes tasfiye edildi" dedi.

CHP’nin 24 Haziran’da seçime gireceği milletvekili aday listesinin dışında kalan Trabzon Milletvekili ve Parti Meclis (PM) üyesi Haluk Pekşen, "Abdullah Gül’ün cumhurbaşkanlığı adaylığına karşı çıktığım için tasfiye edildim" dedi.

CHP Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen, liste dışı kalmasıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu. Abdullah Gül’ün cumhurbaşkanlığı adaylığına karşı olduğunu açıklamasından sonra partide üst düzey bir yetkili tarafından sert dille uyarıldığını iddia eden CHP’li Pekşen, "Bana 'Bu çıkışınız milletvekilliğinize mal olacak' tehdidi yapılmıştı. Bunun sonuçları bana uygulandı. Abdullah Gül'ün cumhurbaşkanlığı adaylığına karşı çıktığım için tasfiye edildim.  Ben de şu anda ne olduğunu öğrenmeye çalışıyorum. Bana partimden bir geri dönüş olmadı. Bu karar sonrası gelen telefonlardan vatandaşların ve parti teşkilatının gösterdiği ilgi ve alakadan anlıyorum ki bu karar, toplumun vicdanını derin bir yara açarak, kanatmıştır. Bunu herkes böyle söylüyor" diye konuştu.

CHP’nin milletvekili adayları belli olduCHP’nin milletvekili adayları belli oldu

CHP'de şoke eden Muharrem İnce iddiasıCHP'de şoke eden Muharrem İnce iddiası

CHP'de çok ilginç gelişme ! O isimler yeniden listedeCHP'de çok ilginç gelişme ! O isimler yeniden listede

Seçiniz...