İdlib'den 31 bin sivil daha Türkiye sınırına geldi !
Elazığ'daki depremle ilgili dikkat çeken detay !
Erdoğan Elazığ depreminin bilançosunu açıkladı

Golf sahası olmayan belediye 270 bin TL'ye golf arabası aldı

Türkiye’nin en fazla borcu olan belediyesi olan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, görevlilerin park ve bahçelerde kullanması için golf arabası satın aldı.

Golf sahası olmayan belediye 270 bin TL'ye golf arabası aldı
Haber3.com'a Google'da abone olun Google News
A+ A-

Türkiye’nin en borçlu belediyesi olan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, golf sahası olmamasına rağmen 270 bin lira harcayıp golf arabası satın aldı. Sözcü’den Deniz Ayhan’ın haberine göre, golf araçları belediye görevlilerince park ve bahçelerde kullanılacak.

CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan,‘’Kocaeli’de golf turizmi başladı da haberimiz mi yok? Golf arabası kullanacak kadar zengin ama 6 milyar da borçlu bir belediyemiz var. Köylere servis yapacak araç bulamazken, golf arabası almak abesle iştigaldir” dedi.

‘17 MİLYONA ARAÇ KİRALADI’

Golf arabasına 270 bin lira veren Belediye’nin, araç kirasına 17 milyon, akıllı telefonlara 300 bin, çikolataya da 176 bin lira ödediğini belirten CHP’li Tarhan, ‘’İnsanlar ekonomik sıkıntı nedeniyle intihar ediyor. Seçimden önce tasarruftan bahsedenler, vatandaşın parasını çarçur ediyor” diyerek belediyeye tepki gösterdi. CHP’li vekil, AKP’li Başkanı’nın mevcut araçları satıp daha ekonomik araç kullanacağını dile getirdiğini de hatırlatarak, “Gaziantep’teki bir firmadan 17 milyon liraya araç kiraladı. Bu kadar tutarsız harcamaların altında adrese teslim işler mi var?” diye sordu.

 
 

Sözcü

Haber3.com'a Google'da abone olun Google News