Meclis'te vekilden vekile skandal tehdit!

Güncelleme:

Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz'a yönelik bıçaklı saldırı sonrası TBMM'de geçmiş olsun konuşmaları yapıldığı sıralarda HDP'li Erdal Aydemir, AK Partili Salih Cora'yı hedef alarak "Darısı Salih Cora'nın başına" ifadelerini kullandı.

Yenilik Partisi Genel Merkezi'nde Genel Başkan Öztürk Yılmaz bıçaklı saldırıya uğradı.

Yaralanan Yılmaz hastaneye kaldırılırken konu TBMM'deki bütçe görüşmelerinde gündeme geldi.

AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, Yılmaz için geçmiş olsun mesajını iletirken HDP Milletvekili Erdal Aydemir "Darısı Salih Cora'nın başına" dedi.

Kısa süreli bir tartışmadan sonra söz alan Hakkı Saruhan Oruç, Aydemir'in şaka amaçlı bu sözleri söylediğini ve kabul edilemez olduğunu söyledi.

Söz alan AK Parti'li Salih Cora ise, "Aydemir açıkça tehdit barındıran bir ifade kullanmıştır. Biz siyasette çok tehditler gördük. İnandığımız davada mücadeleye devam edeceğiz. Demirden korkan trene binmez. Çok terörist terörist yardakçısının tehdidine maruz kaldık ama bu tehdidini kınıyorum. Sizden korkan sizin gibi olsun." dedi.

Tepki çeken sözlerin sahibi Aydemir ise, şaka amaçlı konuştuğunu belirterek, "Aramızdaki hukuka binaen söylediğim sözlerin şaka olduğunu kendisi benden daha iyi biliyor." dedi.

Bununla birlikte Aydemir'in sözleri sosyal medyada da tepki çekti.