"Gaziosmanpaşalı Anneler Cephede" Projesi

Gaziosmanpaşa Belediyesi'nin düzenlediği etkinlikte annelerin hazırladığı 7 bin 500 asker torbası Şırnak ve Diyarbakır'daki birliklere gönderildi

"Gaziosmanpaşalı Anneler Cephede" Projesi
A+ A-

İSTANBUL (AA) - Gaziosmanpaşa'da aralarında şehit annelerinin de bulunduğu kadınlar, güvenlik güçlerine moral vermek için hazırladıkları 7 bin 500 asker torbasını Şırnak ve Diyarbakır'daki birliklere gönderdi.

Gaziosmanpaşa Belediyesi'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, askerlere moral vermek için hazırlanan torbalara çorap, havlu, ekmek ve mektup konuldu.

"Gaziosmanpaşalı Anneler Cephede" projesinin gerçekleştirildiği etkinlikte konuşan Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, "İlçemizde yaşayan annelerimizin önerisi ile bu projeyi başlattık. 'Cephede hep erkekler savaşıyorlar. Biz burada onun acısını ve ıstırabını çekiyoruz. Askerlerimize hem sevgimizi hem şefkat elimizi hem de onlara yardım elimizi uzatalım ve Gaziosmanpaşalı Anneler Cephede projesini başlatalım' dediler. Biz de büyük bir memnuniyetle bu projenin destekçisi olduk. Bizim buradaki niyetimiz, ilçedeki annelerimizin, kadınların cephede savaşan askerlerimize, hiç çekinmeden canını feda eden Mehmetçiklerimize, polisimize, yurdunu ve vatanını seven herkese şefkat elimizi uzatmak, mesajımızı iletmekti." değerlendirmesinde bulundu.

Usta, torbalara ekmek ve üzüm konulmasıyla Çanakkale Savaşı'nı da hatırladıklarını belirterek, bu projenin kendilerine fazlaca sorumluluk yüklediğini kaydetti.

Öğrencilerin yazdığı mektupların da torbalara konulduğunu aktaran Usta, etkinlikte bu mektupların bazılarını okudu.

Projeye destek verenlerden Elif Erdoğan, kardeşlerinin de Güneydoğu'da askerlik görevlerini yaptığını anlatarak, projenin kendilerini etkilediğini ifade etti.

Erdoğan, askerlerin yanında olduklarını dile getirerek, proje sayesinde birçok askere manevi destek sağladıklarını aktardı.

Konuşmaların ardından 7 bin 500 asker torbasının yüklendiği araç Gaziosmanpaşa Meydanı'nda yola çıktı.