THY'den peş peşe sefer iptalleri! 180 sefer iptal edildi

THY'den peş peşe sefer iptalleri! 180 sefer iptal edildi
Güncelleme:

THY, hava muhalefeti nedeniyle İstanbul ve Sabiha Gökçen havalimanları kalkışlı/varışlı bazı seferlerini iptal etti. İşte iptal edilen uçak seferlerini sorgulama ekranı...

Günlerdir "gelecek, geliyor" diye uyarılan soğuk ve kar yağışı İstanbul'u etkisi altına aldı. Megakent çığ düşmüşe dönerken kara ulaşımında olduğu gibi hava ulaşımında da aksamalar yaşanıyor.

Sefer iptalleri ile ilgili son açıklama Türk Hava Yolları'ndan geldi. THY tam 180 seferin iptal edildiğini duyurdu.

Türk Hava Yolları(THY), 11 - 12 Mart tarihinde beklenen hava muhalefeti nedeniyle İstanbul ve Sabiha Gökçen havalimanları kalkışlı/varışlı bazı seferlerini iptal etti.

THY uçuş iptalleri, THY'nin internet sitesi üzerinden sorgulayabilirsiniz. THY'nin sorgulama ekranı için tıklayın.

thy uçuş seferi sorgulama ekranı

THY'den yapılan açıklamada, "Seferi iptal olan yolcularımız uçuş saatine kadar web sitemiz, mobil uygulamamız, +90 850 333 0 849 numaralı çağrı merkezimiz ve bileti satın olmuş oldukları acente üzerinden değişiklik veya iade işlemlerini tamamlayabilirler. Uçuş saati geçen yolcularımız değişiklik veya iade işlemleri için +90 850 333 0 849 numaralı çağrı merkezimizle iletişime geçebilirler. 11 - 12 Mart itibarıyla beklenen hava muhalefeti nedeniyle İstanbul ve Sabiha Gökçen havalimanları kalkışlı/varışlı seferlere biletli olan yolcularımıza özel haklar tanınmıştır. " denildi.

THY ayrıca 13 Mart 2022 tarihinde İstanbul çıkışlı Soçi varışlı uçuşları iptal etti.