Bakan Soylu'dan çok sert ''yolsuzluk'' açıklaması !
Deniz Baykal'ın durumuyla ilgili yeni açıklama !
Aydın'daki vahşette şok gerçek ortaya çıktı

Türkiye PYD'nin nefesini kesecek !

PKK'nın Suriye kolu PYD'nin geçiş koridoru olarak kullandığı Kilis sınırına duvar örülecek.

Türkiye PYD'nin nefesini kesecek !
A+ A-

Kilis sınırına örülecek 3 metrelik duvarla, PYD'li teröristlerin Türkiye'ye sızması engellenecek. Örgütün kaçakçılıktan elde ettiği milyonlarca dolar da kesilecek.
 
Bakanlar Kurulu'nun aldığı karar doğrultusunda 911 kilometrelik Suriye sınırının kritik noktalarına beton duvar yapılması kararı alınmıştı. Akşam'dan Lokman Happani'nin haberine göre, Terör örgütleri, insan kaçakçılığı ve kaçakçılara yönelik alınan karar doğrultusunda Kilis sınırında ilk önce DAEŞ'in kontrolünde bulunan bölgeye yaklaşık 40 kilometrelik duvar örülme işlemi tamamlandı. Modüler 3 metre yüksekliğindeki duvarların üzerlerine, bir metre jiletli tel ile örülme işlemi tamamlandı, akıllı kulelerin inşaatı ise tamamlanmak üzere. DAEŞ'in ardından PYD için de çalışma başladı.
 
KRİTİK BÖLGELER BELİRLENDİ
Gaziantep 5. Zırhlı Tugay Komutanlığı 60 kilometrelik PYD hattında kritik bölgeleri tespit etti. Terör örgütü PKK'nın Suriye kanadı PYD'nin Afrin Kantonu'ndan Türkiye'ye kaçakçıklık ve terörist geçişini engellemek için Kilis Öncüpınar Sınır Kapısı'ndan başlayıp Hatay'ın Reyhanlı İlçesi'ne kadar uzanan bölgedeki geçiş noktalarına 2 metre eninde 3 metre yüksekliğinde duvarlar örülecek. Böylece PYD'nin başta sigara olmak üzere kaçakçılıktan kazandığı milyonlarca dolar kesilecek.