Tarkan, 7 yıl sonra yeni albümü Kuantum 51 ile geri döndü

Tarkan, 7 yıl sonra yeni albümü Kuantum 51 ile geri döndü
Güncelleme:

Megastar Tarkan bir süredir stüdyo çalışmalarını sürdürdüğü Kuantum 51 adlı yeni albümü ile müzik piyasasına geri döndü.

Türkiye'nin megastarı Tarkan yıllar sonra yeni bir albümle müzik piyasasını sallamaya geldi.

Megastar, 2017 yılında çıkardığı "10" adlı albümünden sonra, "Kuantum 51" ile müzikseverlerle yeniden buluştu.

Albümün prodüktörlüğünü bizzat Tarkan'ın üstlendiği "Kuantum 51"de, Tarkan'ın uzun yıllardır birlikte çalıştığı ünlü aranjör Ozan Çolakoğlu dört şarkının düzenlemesini yaptı.

Ayrıca, albümde İskender Paydaş, Ateş Berker Öngören, Murat Matthew Erdem, Turaç Berkay Özer ve Mert Kemancı gibi diğer önemli isimlerin düzenlemeleri de bulunuyor.

Albümdeki şarkıların büyük bir kısmının söz ve müziği Tarkan’a ait. Bunun yanı sıra, sözleri Aysel Gürel'e ait iki şarkı, Güler Özince’nin bir bestesi, Turaç Berkay Özer, Murat Matthew Erdem ve Serkan İzzet Özdoğan’ın besteleri ve Günay Çoban’ın iki şarkıya yazdığı sözler albümü zenginleştiriyor.

İşte Tarkan'ın albümünde yer alan şarkılar

1. Yo şarkısı Youtube üzerinden 166 bin görüntülenme ile en çok dinlenen şarkı olarak listenin başında yer alıyor.

2. İllallah

3. Olay

4. Şerbetli

5. Müteşekkir

6. Darmaduman

7. Ayrılık Töreni

8. Kalpte Savaş

9. Çınar şarkısı ise 110 bin görüntülenme ile ikinci sırada yer alıyor. Onu takip eden şarkıların görüntülenme sayıları birbirlerine yakınlık gösteriyor.

10. Enseyi Karartma

11. Sorma Gitsin

12. Vatanımsın

Tarkan, son yıllarda "Geççek" ve "Son Durak" gibi hit şarkılarla gündemde kalmıştı. Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. yılı için yazdığı "Sen Rahat Uyu" adlı marş ise büyük ilgi görmüştü. Şimdi, Tarkan’ın "Kuantum 51" adlı yeni albümü, müzik dünyasında ses getirmeye aday.