Cezaevindeki Nazlı Ilıcak'ın elçisi Fuat Uğur oldu

Cezaevindeki Nazlı Ilıcak'ın elçisi Fuat Uğur oldu

Türkiye gazetesinin yazarı Fuat Uğur, Nazlı Ilıcak'ın cezaevinden cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik yazdığı ve Türkiye İttifakı açıklamasına destek veridği mektubu yayımladı.

Işıkçılar Cemaati’nin yayın organı Türkiye gazetesinin yazarı Fuat Uğur, bugünkü köşesinde FETÖ kapsamında tutuklu bulunan Nazlı Ilıcak’ın mektubunu köşesine taşıdı.

Nazlı Ilıcak mektubunda Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan’ın “Türkiye İttifakı” söylemine destek çıktığını ifade ederek, “Artık Türkiye’nin barışa ve huzura ihtiyacı olduğunu düşünüyorum. Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Türkiye ittifakı’ söylemi, bu yolu açabilir. Ben, bu çağrıya, bu çağrının samimiyetine inanmayı tercih ediyorum” diye yazdı.

İşte Fuat Uğur'un köşesine taşıdığı Nazlı Ilıcak'ın mektubu:

Türkiye iyi ise ben de iyiyim

Artık Türkiye’nin barışa ve huzura ihtiyacı olduğunu düşünüyorum. Recep Tayyip Erdoğan’ın “Türkiye ittifakı” söylemi, bu yolu açabilir.

Ben, bu çağrıya, bu çağrının samimiyetine inanmayı tercih ediyorum.

Ayrıca, Adalet Bakanlığında reform çalışmaları yapıldığını duyuyoruz. Bakanlık, karşı görüşteki birçok gazetecinin fikrini de almış. Özellikle terör tanımının, keyfîlik ve aşırılığa son verecek şekilde yeniden yapılması, kapsamının daraltılması gerekiyor.

Üzüldüğüm bir noktayı da belirteyim. Muhalif çizgide bulunan birçok gazeteci, sadece kendilerine yakın gördüklerini savunuyor; sempati duymadıkları ya da tanımadıkları isimlere karşı duyarsızlar. Ben buna “kendine demokrat” diyorum. Ucu kendine ya da grubuna dokunduğunda feryat ediyor.

Özetle herkesin öz eleştiriye ihtiyacı var. Ben cezaevinde kendi muhasebemi yaptım.

“Türkiye ittifakı” söylemini önemli buluyorum. Çünkü Türkiye iyi olunca hepimiz iyi olacağız.

Tek vatanımız var: Türkiye.

Tek çare: Hukukun üstünlüğü, bütün kurum ve kurallarıyla işleyen bir demokrasi.”