TV kanalında Erdoğan tartışması

TV kanalında Erdoğan tartışması

Ülke TV'nin canlı yayınında Cumhurbaşkanı Erdoğan tartışması çıktı.

Ülke TV’de yayınlanan “İnce Fikir” programında Yeni Şafak yazarı Ali Bayramoğlu ile AKP İstanbul Milletvekili Özlem Zengin arasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tartışması yaşandı. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın seçim döneminde Anayasa’yı ihlal ettiğini söyleyen Ali Bayramoğlu ile Zengin arasındaki tartışma sertleşince Ali Bayramoğlu stüdyoyu terk etmek istedi.

Ali Bayramoğlu Erdoğan’ın tarafsızlığı ile ilgili olarak şöyle konuştu: “Biz Tayyip Erdoğan’ı cumhurbaşkanı seçtik, ona Anayasa’nın sınırlarını aş demedik. Anayasa çok açık olarak diyor ki”Cumhurbaşkanı partiler üstüdür. Benim söylediğim çok basit bir şey. Seçim kampanyasına cumhurbaşkanının paralel bir kampanya yürütmesi Anayasa’ya aykırıdır.”

Özlem Zengin itirazlarına devam edip Bayramoğlu’na “Bence eleştiri doğu fikri küçümseyen bir noktaya geliyor” deyince Ali Bayramoğlu sunucuya sessizce ayrılmak istediğini fısıldadı. Ancak bu fısıldamayı duyan Zengin, “Her neyse konuştuğumuz, tamam ben bırakıyorum demeden konuşabilmeyi tercih ederim” dedi. Bunun üzerine Bayramoğlu “Ben hiçbir siyasetçiyle karşı karşıya gelmedim. Bugün de gelmek istemiyorum ve aradan sonra müsaade ederseniz sizi baş başa bırakıyorum” diye konuştu.