Burun estetiği sonrası hayatını kaybetti

Burun estetiği sonrası hayatını kaybetti
Güncelleme:

İstanbul Beylikdüzü'nde özel tıp merkezinde burun estetiği ameliyatı olan 26 yaşındaki genç kadın hayatını kaybetti. Genç kadının ölümüyle ilgili inceleme başlatıldı.

İstanbul Beylikdüzü'nde bulunan özel tıp merkezinde yaşanan olayda, Büyükçekmece Mimar Sinan Devlet Hastanesi'nde güvenlik görevlisi olarak çalışan ve Bitlis Polis Meslek Yüksek Okulu mezunu 26 yaşındaki Seher K., burun estetiği ameliyatı için  tıp merkezine gitti. 

Genel anestezi altında ameliyatı gerçekleştirilen Seher K., yapılan tüm işlemlere rağmen uyandırılamadı. K. ihbar üzerine gelen ambulansla başka hastaneye kaldırılırken yaşamını yitirdi.

Polis olayla ilgili inceleme başlattı. K.'nın cenazesi savcı incelemesinin ardından otopsi için Adli Tıp Kurumu'na götürüldü. K.'nın ailesi ihmal iddiasında bulundu. 

Seher K.'nın başka bir hastaneye götürülmesi sırasında olup bitenin tıp merkezi yetkilileri tarafından hiçbir şekilde sorulmadığını da belirten amca Adnan K. tepki gösterdi. 

"ŞİKAYET EDECEĞİM, GEREKEN NEYSE YAPACAĞIM"
Amca K., "Şikayet edeceğim. Öldükten sonra hastaneye taşıdıklarını söylediler. Taşınan hastane ile iletişim kurdum ve götüren ambulansın ölü olarak getirdiğini söyledi. Sorumlular hastaneyi aramadılar ve ne olduğunu bir kez bile sormadılar. Sen öldürüp başka yere gönderiyorsun, neden sormuyorsun? Neden araştırmıyorsun? Neden 'ne oldu' diyemiyorsun? Burnunu ameliyat ettirmek için gitti. Güvenlik görevlisiydi, memurdu. Saat 13.00 gibi haberi aldım ama tıp merkezine gitmedim çünkü belki yanlış bir hareket yapıp suçlu duruma düşerim diye gitmedim. Ölü olarak gönderilen hastaneye detaylı sordum. Bu şahıslar ne aramışlar ne sormuşlar. Zaten canlı gitmemiş. Hastane ölü de gelse almak zorundaymış. Ambulanstaki çalışanlar da ölü olarak getirildiğini doğrulamış. Hukuki olarak bu süreci yürüteceğiz" dedi. 

Amca K., tıp merkezinden şikayetçi olacağını belirtirken tıp merkezi konuyla ilgili açıklama yapmadı. Genç kadının cenazesi Adli Tıp Kurumu'ndan alınarak toprağa verilmek üzere Silivri'ye götürüldü.

DHA