Fatih Terim ve ailesine hakaret eden kişi tazminat ödeyecek

Fatih Terim ve ailesine hakaret eden kişi tazminat ödeyecek
Güncelleme:

Galatasaray'ın eski teknik direktörü Fatih Terim ile ailesine hakaret ettiği iddia edilen şahıs 37 bin 500 lira tazminat ödeyecek.

Galatasaray'ın eski teknik direktörü Fatih Terim, kızı Buse Terim Bahçekapılı ve damadı Volkan Bahçekapılı'ya sosyal medya üzerinden hakaret ettiği gerekçesiyle yargılandığı dosyada 'hakaret' suçundan bin 940 liraya mahkum edilen Anıl S., Terim ailesi tarafından açılan tazminat davasında da mahkum edildi. Ceza davasının ardından avukatları Candaş Gürol aracılığıyla İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi'ne başvuran Terim ve ailesi, bu kez Anıl S.'e 60 bin liralık manevi tazminat davası açtı. İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi'nde görülen karar duruşmasında, Terim ve ailesini temsilen avukatları Candaş Gürol hazır bulundu. Duruşmaya katılmayan davalı Anıl S.'i ise avukatı temsil etti.

"HAKARETLERİN ÖNLENMESİ VE İBRET OLMASI İÇİN"
Duruşmada beyanda bulunan Terim ailesinin avukatı Candaş Gürol, "Anıl S.'in müvekkiller için sarf ettiği sözler son derece ağırdır, kişilik haklarının ihlalidir. Tanınmış kişilere bu şekilde hakaretlerin engellenmesi adına ibret olması için de davamızın kabulüne karar verilmesini istiyorum" dedi. Davalı Anıl S.'in avukatı ise davanın reddedilmesini mahkemeden talep etti.

37 BİN 500 LİRA MANEVİ TAZMİNAT ÖDEYECEK
Kararını açıklayan mahkeme, Fatih Terim için 7 bin 500 lira, kızı Buse Terim Bahçekapılı ile damadı Volkan Bahçekapılı için de, 15'er bin lira olmak üzere toplam 37 bin 500 lira manevi tazminatın davalı Anıl S.'den faiziyle birlikte tahsil edilmesine karar verdi.

İHA