Boateng'in terör korkusu

Boateng'in terör korkusu

Jerome Boateng, Polonya ile yapacakları grup maçının oynanacağı stada ailesini götürmeyeceğini söyledi.

Almanya Milli Takımı oyuncusu Jerome Boateng, Fransa’da düzenlenecek 2016 Avrupa Şampiyonası’nda (EURO 2016) Polonya ile yapacakları grup maçının oynanacağı Stade de France'a güvenlik nedeniyle ailesini götürmeyeceğini söyledi.

Alman Sportbild dergisine konuşan Boateng, "Polonya ile Stade de  France’ta karşılaşacaksınız.  Geçen yılın sonunda Paris’te meydana gelen terör  saldırılarını yaşadığınız yere ilk kez dönüyorsunuz. Güvenlik konusu takımda ne  kadar gündemde?" sorusuna, bunun şimdilik çok fazla gündemde olmadığını ancak oyuncuların, bu konudaki sorularını sormaları için ilgili yetkililerle bir araya  gelineceğini düşündüğünü ifade etti.
 
Herkesin bu konuda nasıl davranacağına kendisinin karar vermesi  gerektiğini belirten Gana asıllı savunma oyuncusu, "Ailem ve çocuklarım stada  gelmeyecek. Bana göre risk çok büyük" dedi.
 
Boateng, EURO 2016'da sadece futbola konsantre olmak istediğini dile  getirerek, ailesi statta değilken kendisini daha rahat hissedeceğini belirtti.
 
Almanya Futbol Federasyonu, milli takımın güvenliğini sağlamak için  diğer güvenlik önlemlerinin yanı sıra Federal Kriminal Dairesi ve Almanya Dış  İstihbarat Servisi’ne bağlı 13 personeli daha Fransa’ya götürdü.
 
Almanya ile Fransa’nın 13 Kasım 2015 tarihinde Stade de France’da  oynadıkları özel maç sırasında Paris'te terör saldırısı yaşanmış, bir patlama da  stadın yakınında meydana gelmişti. Saldırıların ardından Boateng'in de yer aldığı  Alman milli futbolcular, güvenlik gerekçesiyle saatlerce statta kalmıştı.