Aybaba iddialı konuştu !

Aybaba iddialı konuştu !

Eskişehirspor teknik direktörü Samet Aybaba, Trabzonspor maçı için iddialı konuştu.

Eskişehirspor Teknik Direktörü Samet Aybaba kendi sahalarında oynayacakları Trabzonspor maçı için "Bu maçı kazanacağız. Ondan sonraki maçlara teker teker bakıp bu finali böyle bitirmek istiyoruz" dedi.

Eskişehirsporlu futbolcular Cumartesi günkü Trabzonspor maçı hazırlıklarını Vali Henefi Demirkol Tesisleri’nde sürdürdü. Antrenmana daha önce kadro dışı bırakılan, ancak yönetim tarafından affedilen kaleci Boffin de katıldı.

Eskişehirspor Teknik Direktörü Samet Aybaba, geçen hafta Mersin İdmanyurdu’nu deplasmanda son dakika golüyle yendiklerini belirterek şöyle konuştu:

“90. dakika golü bizim şansımızı değiştirdi. Ama önemli olan bu değişen şeyin üzerine gitmektir. 4 maçımız var. Trabzonspor’a gelmiş her oyuncu değerlidir, kalitelidir. Bilinçli bir şekilde alınmıştır. Performansı değişir. Onun için biz çok ciddi ve iyi oyuncuları olan bir takımla oynayacağız. Biz, takım bütünlüğünü ön plana çıkartacağız. Mersin maçında ilk yarı yaptığımız hataları yapmayacağız. İkinci yarıda o coşkulu oyunu biraz geliştireceğiz. Bu maçı kazanacağız. Ondan sonraki maçlara teker teker bakıp bu finali böyle bitirmek istiyoruz. Bu hafta çalışmalarımız gayet iyi gidiyor.”

Samet Aybaba, yönetimin kaleci Boffin’i affetmesiyle ilgili olarak da “Bu oyuncumuzun bir takım sıkıntıları vardı. Topluluğumuzu rahatsız eden bir sıkıntı bize gelmişti. İki gün önce bana gelerek bunun kendisinden kaynaklanmadığını, yanlış anlaşılma olduğunu söyledi. Biz bu ailenin babasıyız ve tam da torunumun olduğu gündü. Keyfimiz de iyiydi. Çalışıyor şimdi. Bizim için en önemli şey Eskişehirspor’un bütünlüğüdür. Hiçbir oyuncumuz vazgeçilmez değildir. Marka Eskişehirspor’dur. Bizler gelir geçeriz, ama önemli olan o markayı korumaktır” dedi.