Bosingwa, Fenerbahçe soyunma odasına gitti

Bosingwa, Fenerbahçe soyunma odasına gitti

Fenerbahçe'nin soyunma odasını birkaç Trabzonsporlu futbolcu da ziyaret etti.

Trabzonspor - Fenerbahçe maçı 89. dakikada tatil edildi... Bazı taraftarların sahaya girmesi ve çizgi hakemi Volkan Bayarslan’a saldırması nedeniyle yarıda kalan karşılaşmanın ardından Trabzonsporlu bazı futbolcular Fenerbahçe'nin soyunma odasına ziyaret etti.

BOSINGWA DESTEĞE GELDİ
Bu ziyaretçiler arasında Jose Bosingwa da vardı. Bosingwa Portekiz Milli Takımı’ndan arkadaşlarını, özellikle de bu atmosferi ilk kez yaşayan Nani'yi sakinleştirmeye gayret etti.

ESAS SORU...
Bu dakikadan sonra tribünler boşaltıldı. Taraftarın tahliye edilmesiyle birlikte güvenlik ekipleri saha içinde toplantı haline geçtiler. Esas konuşulan konu Fenerbahçe takımının havaalanına nasıl ulaştırılacağıydı. Tedbir amaçlı olarak emniyetten zırhlı araç talep edildi. Emniyet güçleri de bu talebe olumlu yanıt vererek 3 adet zırhlıotobüs temin etti. Bu sırada iki takım oyuncuları soyunma odasında bekliyordu. Fenerbahçe takımı soyunma odasında 3 puanın sevinci yaşanırken, yabancı futbolcular olayın şaşkınlığını yaşıyordu. Stada girerken takım otobüsüne yabancı maddelerin atılması üzerine kısa süreli telaş yaşayan yabancı futbolcular maçın bu şekilde bitmesinden ötürü neler olup bittiğini takımın tecrübelilerine sordular.

“BEN DEMİŞTİM, ŞAMPİYON OLACAĞIZ”
Bu sırada konuşulan konu ise galibiyet ve şampiyonluk yarışıydı. Kaptan Volkan Demirel takım arkadaşlarına "Ben demiştim. Hala da söylüyorum, biz şampiyon olacağız" derken her zamankinden fazla destek geldiğini gördü. İki sene önce Ersun Yanal’lı son şampiyonlukta Trabzonspor ile oynanan ve yine yarıda kalan maçı o sezonun kırılma maçı olarak gördüklerini söyleyen tecrübeliler, takımın yenilerine tarihin tekerrür etmek üzere olduğu üzerine olayları örnek gösterdiler.

ZIRHLI ARAÇ DESTEĞİ
Güvenlik ekiplerinin güzergahı belirlemesiyle birlikte futbolcular saha içinden geçirilerek kimseyle karşılaştırılmadan, stadın arka kapısından araçlara bindirildi. Fenerbahçe'nin 3 aracı da konuşulduğu gibi zırhlıydı. Havaalanı yolunda herhangi bir sorun yaşamayan kafile İstanbul'a zirve yarışını sürdürerek dönmüş oldu.

BAYARSLAN KONTROLDEN GEÇTİ

Saldırıya uğrayan Volkan Bayarslan ise statta polise ifade verdi ve saldırgandan şikayetçi oldu. Bayarslan sonrasında emniyet güçleriyle stattan ayrılarak hastaneyegitti ve darp edildiğine dair sağlık kontrolünden geçti.

USTA İNCELEMEDE BULUNDU
Stattan sırasıyla taraftar, takımlar, Volkan Bayarslan ve sonra ayrı olarak hakemler ayrıldı. Avni Aker'den en son çıkan kişiyse o ana kadar çeşitli görüşmeler yapan ve olayın görüntülerini defalarca farklı açılardan izleyen Trabzonspor Başkanı Muharrem Usta oldu. Başkan Usta stadı terkederken saatler 00.20'yi gösteriyordu. 

Ntvspor