Immobile Beşiktaş'a mı ? Lazio'dan açıklama geldi

Immobile Beşiktaş'a mı ? Lazio'dan açıklama geldi
Güncelleme:

Beşiktaş'ın Lazio'nun gol makinesi Ciro Immobile'ye 2 senelik teklif yaptığı iddiası sonrasında Lazio Başkanı, konuyla ilgili açıklama yaptı.

Beşiktaş, Gabriel Paulista ve Rafa Silva'nın ardından transfer çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor.

La Gazzetta dello Sport'ta yer alan habere göre; siyah-beyazlılar, Ciro Immobile'yi kadrosuna katmak için görüşmelerini sürdürdüğü ve Beşiktaş'ın İtalyan oyuncuya yıllık 7 milyon Euro'dan iki senelik sözleşme teklif ettiği iddia edilmişti. 

Lazio Başkanı Claudio Lotito, transfer gelişmesiyle ilgili açıklamalarda bulundu.

Lotito yaptığı açıklamada, "Immobile için Beşiktaş'tan herhangi bir teklif almadık. Immobile Lazio'nun sözleşmeli oyuncusu, bizimle sözleşmesi var ve herhangi bir teklif almadık. Bu teklifi aldığımızda değerlendireceğiz" ifadelerini kullandı.

TEKNİK DİREKTÖR DE AÇIKLAMA YAPTI

Lazio Başkanı Claudio Lotito'nun ardından teknik direktör Marco Baroni de iddialar hakkında konuştu. 

Baroni oyuncularının ayrılmasını beklemediğini söylerken; ayrılık kararı halinde bunun Lazio'nun tercihi olmayacağını belirtti. 

Teknik direktör Marco Baroni Transfer söylentileri hakkında; "Immobile'ye Beşiktaş'tan teklif olduğu haberini duydum. Bunun doğru olup olmadığını bilmiyorum. Eğer ayrılırsa bu benim ya da kulübün istemediği, profesyonel bir tercih olacaktır" dedi. 

Lazio ile mevcut sözleşmesi 2026 yılına kadar devam eden deneyimli santrforun güncel piyasa değeri 4 milyon euro olarak gösteriliyor.

Lazio'da geçen sezon 43 maçta süre bulan Immobile, 11 kez gol sevinci yaşadı.