Karabük'te Hakan Yılmaz dönemi

Karabük'te Hakan Yılmaz dönemi

Kardemir Karabükspor'un genel kurulunda, Hakan Yılmaz, başkanlığa seçildi.

PTT 1. Lig ekiplerinden Kardemir Karabükspor'un genel kurulunda, daha önce kulüpte bir çok defa yönetim kurulu üyesi olarak yer alan avukat Hakan Yılmaz, başkanlığa seçildi.

Vali Nafiz Kayalı Gençlik Merkezi'nde düzenlenen olağanüstü genel kurulda tek listeyle yapılan seçimde, kullanılan 92 oyun tümünü alan Yılmaz, kulübün yeni başkanı oldu.

Yılmaz, yaptığı konuşmada, takımın başarısı için her zaman çalıştıklarını ve bundan sonra da çalışmaya devam edeceklerini söyledi.

Hakan Yılmaz, olağanüstü genel kurul kararı alındıktan sonra şehirle bütünleşecek, KARDEMİR'in tam desteğini alacak bir başkan ve yönetim kurulunun belirlenmesi için çalışmalar yapıldığını hatırlattı. Bu çalışmalar kapsamında kulübün eski başkanlarından Hikmet Feridun Tankut'un başkan olması için fikir birliği oluştuğunu belirten Yılmaz, "Ancak kongre kararı alınmasından bugüne geldiğimiz süreç içerisinde bu çalışmaların yapılabilmesi türlü nedenlerle uzamıştır ve gecikme yaşanmıştır. Acil yapılması gereken kadro ve kamp programları gecikmeksizin tamamlanması gerekmektedir. Bu nedenle kulübümüzün sıkıntılı bir sürece girmemesi açısından gerekli zamanı kazandırabilmek amacıyla Hikmet Feridun Tankut'un talebi ve değerli kongre üyelerimizin teveccühü ile başkanlığa seçilmiş bulunmaktayım" diye konuştu.

Görev aldığı dönemlerde kulübün menfaatlerinin kendisi için her şeyden önce geldiğini vurgulayan Yılmaz, şöyle devam etti:

"Bu nedenle sorumluluk duygumun gereği olarak bu görevden kaçmamız mümkün değildir. Hikmet Feridun Tankut başkanlığında geniş katılımlı bir yönetim oluşturulması için gereken süreçte, yönetim kurulumla kulübümüzü en iyi bir şekilde temsil edeceğiz. Yönetim Kurulumuz en kısa sürede olağanüstü genel kurul kararı alacak ve bu süreçte tüm şehri kucaklayacak bir yönetim yapısı oluşturulmaya çalışılacaktır. Bu kapsamda, bu hassas dönemde şehirdeki her bireyi bu sürece sahip çıkmaya ve sorumluluk almaya davet ediyorum. Herkesi destek olmaya çağırıyorum."

Yılmaz'ın yönetimi ise Adnan Çebi, Tuncay Yıldız, Suat Aksu, Sezgin Dıravacı, Kürşat Yılmaz ve Abdullah Adatepe isimlerinden oluştu.

Spor Toto Süper Lig'de kötü bir sezon geçirmesinin ardından PTT 1. Lig'e düşen Kardemir Karabükspor'da kulüp başkanı Mustafa Yolbulan, "görevi bırakma ve tekrar aday olmama" kararı aldığını açıklayarak, olağanüstü genel kurul yapılmasını istemişti.