Şenol Güneş'ten liderlik motivasyonu

Şenol Güneş'ten liderlik motivasyonu

Süper Lig'in 11. haftasında Bursaspor'a konuk olacak Beşiktaş'ta Şenol Güneş, milli araya lider girilmesi için oyuncularıyla konuştu.

Ligde Kasımpaşa ile berabere kalarak rakipleriyle arasındaki puan farkının azalmasına neden olan lider Beşiktaş’ta teknik direktör Şenol Güneş, milli takım arasına lider olarak girilmesi için futbolcularla bir konuşma yaptı.

Milliyet'te yer alan habere göre deneyimli teknik adam, yoğun maç temposunda bazı yorgunlukların da olacağını da belirterek, bu dönemde yapılan fedakarlıklar nedeniyle de tüm takıma teşekkür etti.

Bursaspor’un, ligin ilk haftalarına göre artık bir toparlanma sürecine girdiğini de futbolcularına aktaran ve dikkatli olunmasını isteyen Güneş şöyle devam etti:

“Geride bıraktığımız maçları unutarak bugünkü maça çıkmalıyız. Bursa deplasmanı zor bir deplasman ama biz Beşiktaş olarak üç puandan başka bir beklentimiz olmamalı. Rakiplerimizle aramızdaki farkın azalmaması lazım. Milli araya üç puanla girmemiz çok önemli. Galibiyet, hem moral olarak bizi daha da yukarıya taşır hem de milli arada kafamız rahat olacağı için daha iyi dinlenmiş oluruz.”

Başarılı hocanın “Özellikle kanatlardan etkili olmalıyız. Hücum hattında oynayan tüm oyuncular çok daha fazla pozisyonlara girmeli. Önemli olan rakibin savunma kilidini açabilmek... İlk golü atsak bile ikincisini mutlaka bulmamız lazım” dediği belirtildi.

Milliyet