Kanseri yendi takıma geri döndü

Kanseri yendi takıma geri döndü
Güncelleme:

Aston Villa, kanser tedavisi sonrasında iyileşen eski futbolcuları Stiliyan Petrov'un hazırlık kampına katılacağını açıkladı.

Gelecek sezon İngiltere İkinci Futbol Ligi'nde (Championship) mücadele edecek Aston Villa, kanser tedavisi sonrasında iyileşen eski oyuncuları Stiliyan Petrov'un hazırlık kampına katılacağını bildirdi.

İngiliz kulübünün internet sitesinden yapılan açıklamada, eski takım kaptanları 36 yaşındaki Petrov'un, Avusturya'da gerçekleştirilecek sezon öncesi kampında yer alacağı ifade edildi.

Bulgar oyuncu Stiliyan Petrov, sosyal paylaşım hesabından yaptığı açıklamada, ne olursa olsun kendisine destek veren insanlara minnettar olduğunu belirterek, " Kanseri yendikten sonra fiziksel ve mental çalışmalar yaptım. Bu aşamaya gelmek için zor bir süreç geçirdim. Aston Villa yönetimine bana böyle bir imkan sundukları için teşekkür ediyorum." değerlendirmesinde bulundu.

Bulgaristan Milli Takımın'da da kaptanlık görevini üstlenen Petrov'a 2012 senesinde lösemi teşhisi konmuş, Bulgar oyuncu 9 Mayıs 2013'te hastalığının gerilediğini belirtip futbolu bıraktığını açıklamıştı. Petrov, bu süreçte Aston Villa kulübünde antrenörlük de yapmıştı.