iPhone 16 çıkmadan, iPhone 17'nin özellikleri sızdırıldı

iPhone 16 çıkmadan, iPhone 17'nin özellikleri sızdırıldı
Güncelleme:

Apple'ın bu yıl içinde tanıtmaya hazırlandığı iPhone 16'lar daha ortaya çıkmadan iPhone 17 hakkında dikkat çeken bir iddia ortaya atıldı.

Apple'ın iPhone 17 ile beraber cihazın ön kamerasını 12 megapikselden 24 megapiksele yükselteceği iddia edildi.

Apple, Eylül 2023'te iPhone cihazların yeni modellerini kullanıcılar ile buluşturmuştu. Şirket iPhone 15'te beş plastik lens elemanlı 12 megapiksel ön kamera kullandığı biliniyordu. Ancak henüz iPhone 16 çıkmadan iPhone 17 ile alakalı bazı bilgiler sızdırıldı.

iPhone 16 serisinin de 15 ile aynı donanımsal özelliklere sahip olması beklenirken, Apple'ın iPhone 17 ile birlikte çok ciddi bir yükseltme yapmaya hazırlandığı belirtildi.

MacRumors'a göre, Apple'ın iPhone 17 ile birlikte ön kamerasında 24 megapiksele yükselteceği öne sürüldü. Haberde yükseltmenin kameranın görüntü kalitesini önemli ölçüde artıracağı belirtildi. Daha yüksek çözünürlükler sayesinde kullanıcıların daha kaliteli öz çekimler yapması hedefleniyor.

Ayrıca, yüksek sayıda piksel daha ince ayrıntıları yakalayarak görüntüleri daha keskin ve canlı hale getirecek.

iPhone 17 Pro ile birlikte Dinamik Ada'nın boyutunun azaltılması ve panel altı Face ID teknolojisine sahip ilk iPhone olması bekleniyor.

Ayrıca iPhone 17 Pro ve Pro Max modelinin Apple'ın ön kameralarında dairesel bir kesik içeren son modeli olacağı da belirtildi.