Bakan açıkladı: Köprü'den çift yönlü ücret mi alınacak?
Suudi sözde din adamı: ''Tecavüzün sorumlusu kadınlardır''
AK Parti'de sıra Bakanlara mı geliyor ?

FETÖ'nün ''Sebat'' kartı her kapıyı açıyor !

Ankara'nın ''FETÖ Kırgızistan'da darbe yapabilir'' uyarısına rağmen FETÖ'ye sahip çıkan ülkede örgütle ilgili çok çarpıcı ayrıntılar ortaya çıktı.

FETÖ'nün ''Sebat'' kartı her kapıyı açıyor !
A+ A-

Cumhurbaşkanı Atambayev’in cevabını ve FETÖ’nün ülkedeki örgütlenmesini değerlendiren uzmanlar,  ‘Kırgızistan’da darbe zaten olmuş’ tespitinde bulundu.

HER KAPIYI AÇAN KART
Karar'dan Sami Bayraktar'ın haberine göre FETÖ, Kırgızistan’da Sebat Uluslararası eğitim Kurumları adı altında faaliyet gösteriyor. Sebat okulları bünyesinde bugün, 9 ilk ve ortaokul, 16 lise, Silk Road ve Cambridge adı altında iki uluslararası okul ile Uluslararası Atatürk Alatoo Üniversitesi bulunuyor. Örgüt üyelerine ve okullarında okuyan öğrencilere ‘Sebat Kimlik Kartı’ adında bir kart veriliyor ve bu kart her kapıyı açıyor. Mesela trafik polisi bu kartı gördüğünde sahibi hakkında işlem yapmıyor.

FETÖ’NÜN ORTA ASYA ÜSSÜ
Kırgızistan’ı üs olarak kullanan FETÖ, bölge ülkelerindeki faaliyetlerini buradan yönlendiriyor.  FETÖ’nün Kırgızistan’da 100 milyon doları aşkın malvarlığının olduğu hesaplanıyor. Örgüt, ülke ekonomisini Kırgız Türk İş Adamları Derneği (KİTİAD) aracılığıyla elinde tutuyor. İşadamları, himmet adı altında FETÖ’ye rüşvet vermeye zorlanıyor, vermeyenler mağaza bile açamıyor. Büyük alışveriş merkezleri ve otellerin tamamı FETÖ üyeleri tarafından işletiliyor.