Ruslardan Türkler için şok iddia !

Ruslardan Türkler için şok iddia !

Rusya Savunma Bakanlığı, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Suriye toprakları için hazırlık yaptığını iddia etti.

Rusya Savunma Bakanlığı, Türkiye'nin Suriye'ye askeri bir müdahale hazırlığı içinde olduğundan şüphenilmesi için "ciddi emareler" bulunduğunu öne sürdü.

Reuters'ın haberine göre, Rusya Savunma Bakanlığı Sözcüsü İgor Konaşenkov yaptığı açıklamada, "Rusya Savunma Bakanlığı, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Suriye topraklarında aktif adımlar atmak için gizli bir hazırlık içinde olduğuna dair işaretleri kayda geçirmektedir" dedi.

Öte yandan Suriye Donörler Konferansı'na katılmak için gittiği Londra'da düzenlediği basın toplantısında soruları cevaplayan Başbakan Ahmet Davutoğlu, "ABD ile Rusya arasındaki görüşmelerden bir şey beklememe yanında şunu da ifade edeyim, daha çok kaygılanıyoruz. Çünkü her görüşme sonrasında Ruslar daha fazla saldırıyor. Bunun açıklamasını beklemek hakkımız" dedi.

RUS UÇAKLARININ SALDIRISINDA 25 SİVİL ÖLDÜ

Anadolu Ajansı’nın haberine göre; Suriye'nin Halep kentinde Rus ordusuna ait savaş uçaklarının, muhaliflerin kontrolündeki altı mahalleye düzenlediği hava saldırısında 25 sivil hayatını kaybederken, 60 kişi de yaralandı.

Halep'teki sivil savunma yetkilisi Muhammed Yahya, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Rus savaş uçaklarının Halep'te muhaliflerin denetimindeki Meşhed, Firdevs Kellese, Şear, Tarik Bab ile Huluk mahallesinde sivillerin yaşadığı alanları bombaladığını belirtti.

Hürriyet'in haberine göre saldırılarda 25 kişinin yaşamını yitirdiği, 60'ının da yaralandığını ifade eden Yahya, yaralıların sahra hastanelerine sevk edildiğini, enkaz altında kalanlar için de arama kurtarma çalışmalarının devam ettiğini kaydetti. Yahya, hava saldırılarının gerçekleştiği bölgelerde büyük hasar oluştuğunu, devam eden yoğun saldırılar nedeniyle sivil savunma ekiplerinin bölgeye ulaşmakta zorluk çektiğini söyledi.