Rusya, yine sivilleri katletti! 9 katlı apartman vuruldu, çok sayıda ölü var

Güncelleme:

Rusya, Ukrayna'ya yönelik başlattığı işgal savaşında açtığı savaşta Ukrayna'nın Zaporijya kentine yer alan 9 katlı bir apartmanı vurdu. Saldırıda 1 kişi yaşamını yitirirken 25 kişi de yaralandı.

Rusya,  Ukrayna'nın Zaporijya şehrine füze saldırısı düzenleyerek Rusya, 9 katlı bir apartmanı vurdu. Zaporijya Belediye Başkan Vekili Anatoliy Kurtiev tarafından yapılan açıklamada, "Ne yazık ki saldırıda ağır yaralanan 1 kişi hayatını kaybetti" ifadeleri kullanıldı. Kurtiev, saldırıda yaralanan 25 kişinin hastanede tedavi altına alındığını ve 2'si çocuk 3 kişinin durumunun ise ağır olduğunu belirtti.

Ukrayna Acil Durumlar Servisi, Rusya’nın gece saatlerinde Kiev bölgesindeki Rzhyshchiv şehrinde yer alan iki öğrenci yurdu ile bir eğitim kurumuna insansız hava aracı (İHA) saldırısı düzenlediğini açıklamıştı. Bölge Emniyet Müdürü Andrii Nebytov, saldırıda 20 kişinin yaralandığını, 4 kişinin de hayatını kaybettiğini söylemişti. Yaralıların hastaneye kaldırıldığını açıklayan Nebytov, saldırının ardından kayıp olduğu bildirilen kişileri arama çalışmalarının ise sürdüğünü belirtmişti.