''Son bir haftada 2,5 milyar dolar döviz rezervi yakıldı''

''Son bir haftada 2,5 milyar dolar döviz rezervi yakıldı''
Güncelleme:

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati'nin ekonomiye dair yaptığı açıklamalara tepki gösterdi ve sadece son 1 haftada 2,5 milyar dolar döviz rezervinin yakıldığını açıkladı.

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, ‘Ekonomik Dönüşüm Zirvesi ve Yeni Paradigmalar Zirvesi'nde yaptığı konuşmada “Neo klasik ekonomi düşüncesinden epistemolojik bir kopuşu temsil eden heteredoks yaklaşım günümüzde giderek ön plana çıkan davranışsal ekonomi ve nöro ekonomi ile daha fazla önem kazanmaktadır” ifadelerini kullandı.

“MİLLETTEN KOPUŞUN DIŞA VURUMU”

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, Bakan Nebati’nin sözlerinin yer aldığı haberi sosyal medya hesabından paylaşarak tepki gösterdi. Öztrak, paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

“Milleti perişan ettikleri yetmedi. Üstüne milletle eğlenmeye kalkıyorlar!

Cümledeki; ‘Davranışsal ekonomi', hükümetin davranış bozukluğunun, ‘Nöro ekonomi', nörolojik sıkıntılarının, ‘Epistomolojik kopuş' da, milletten kopuşun dışa vurumu olsa gerek.

“SON BİR HAFTADA 2,5 MİLYAR DOLAR DÖVİZ REZERVİ YAKMIŞ”

Nebati Bakan ‘Epistemolojik kopuş', ‘Nöro ekonomi' derken son bir haftada 2,5 milyar dolar döviz rezervi yakmış. 20 Mayıs’tan bu yana, tek bir haftada yakılan en yüksek döviz rezervi. SWAP hariç net rezervler -55,4 milyar dolar ile 21 Ocak haftasından bu yana en düşük seviyesinde.”