16 gün önce kaybolan adam ölü bulundu

16 gün önce kaybolan adam ölü bulundu
Güncelleme:

Manisa'dan Antalya'ya çalışmaya gelen ve 3 Mayıs'tan beri kendisinden haber alınamayan Süleyman T.'nin (43), ırmak kenarında cansız bedeni bulundu.

Serik ilçesi Belkıs Mahallesi’nde dün sabah saatlerinde Köprüçay Irmağı kenarındaki nar bahçesinin yanında, bir kişinin hareketsiz yattığını görenler, polis ve sağlık ekiplerine haber verdi. İhbar üzerine bölgeye sevk edilen sağlık ekibinin yaptığı kontrolde, bu kişinin öldüğü belirlendi. Yapılan incelemede cesedin, Manisa'nın Turgutlu ilçesi nüfusuna kayıtlı Süleyman T. olduğu belirlendi. Süleyman T.'in cenazesi Serik Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.

Polis ekipleri, Süleyman T.'in ağabeyi Resul T.'ye ulaştı. Teşhis için Serik'e gelen Resul T., cesedin kardeşine ait olduğunu beyan etti. Bekar olan Süleyman T.'in cenazesi kesin ölüm nedeninin belirlenmesi için Antalya Adli Tıp Kurumu'na gönderildi.

Resul T., kardeşinin 6-7 yıldır Manavgat Side bölgesinde sezonluk olarak otellerde çalıştığını, 1 Mayıs'ta Turgutlu'dan Manavgat'a çalışmak için geldiğini, son olarak 3 Mayıs günü kendisiyle telefonla görüştüğünü, o günden bu yana haber alamadıklarını söyledi. 11 Mayıs'ta Manavgat'a gelip 3 gün kardeşini aradığını, bulamayınca da polise kayıp ihbarında bulunduğunu söyleyen Resul T., "Kardeşim kendi halinde içine kapanık biriydi. Otellere çalışmaya gelirdi" dedi.

Olayla ilgili soruşturma sürüyor. 

DHA