22 suç kaydı vardı, dövmeden yakalandı

22 suç kaydı vardı, dövmeden yakalandı
Güncelleme:

İstanbul'da 22 suç kaydı bulunan kadın hırsızlık zanlısı bacağındaki dövme sayesinde tespit edilerek gözaltına alındı.

İstanbul Kağıthane'de bir rezidansta 3 Haziran'da İran uyruklu iş insanı Muhammed H.F. polise başvurarak evinde bulunan 500 bin lira değerinde ziynet eşyası ile bin dolar nakit parasının çalındığını söyleyerek şikayetçi oldu.

Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri tarafından olayla ilgili başlatılan soruşturmada hırsızların bina girişinde güvenlik kameralarınca görüntülendiği belirledi. Görüntülerde iki şüphelinin bina girişine gelerek güvenlik görevlisini oyaladığı bu sırada kadın hırsızın içeri girdiği görüldü.

 Bir süre sonra eli kolu dolu bir şekilde yeniden görüntüye giren kadın hırsızın binadan çıkarak uzaklaştığı görüldü.

Polis ekipleri olay sırasında kadın hırsızın bacağında bir dövme olduğunu tespit etti. Bu bilgi kullanılarak şüphelinin daha  önceden de 22 adet suç kaydı bulunan Hazar M.(23) olduğu tespit edildi. Şüpheli kadın hırsız kısa sürede gözaltına alındı.

Şüpheliye yardım eden 30 yaşındaki Hünkar A.'da bir süre sonra yakalandı. Hünkar A.'nın da daha önceden 18 suç kaydı olduğu belirlendi. Hırsızlık Büro Amirliğinde işlemleri tamamlanan şüpheliler adliyeye sevk edildi. Şüpheliler tutuklanarak cezaevine gönderildi.