Antalya'da cinnet: Çocuklarını öldürüp intihar etti

Güncelleme:

Antalya'da bir baba, 3 ve 5 yaşlarındaki iki çocuğunu öldürüp intihar etti.

Antalya'nın Aksu ilçesinde, 40 yaşındaki Göksel A., 3 ve 5 yaşındaki 2 kız çocuğunu tabancayla öldürdükten sonra aynı silahla intihar etti. Göksel A.'nın 2.5 ay önce eşini silahla yaraladığı, 2 yıl önce de intihar girişiminde bulunduğu ortaya çıktı.

Olay, saat 13.00 sıralarında, Aksu ilçesi Soğucaksu Mahallesi'nde bulunan 11'inci Sokak'taki iki katlı binanın üst katında meydana geldi. Yaklaşık 1.5 ay önce 2 çocuğuyla Gaziantep'ten gelen baba Göksel A.'dan perşembe gününden beri haber alamayan ev sahibi, yedek anahtarla ailenin yaşadığı eve girdi. Ev sahibi, içeri girdiğinde 3 ve 5 yaşındaki 2 kız çocuğu ve baba Göksel A.'nın cansız bedeniyle karşılaştı. Ev sahibinin durumu bildirmesi üzerine polis ekipleri, olay yerine geldi.

İl Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya da olay yerine gelip, incelemelerde bulunmasının ardından gazetecilere açıklama yapktı. Uzunkaya, "İçeride bir baba iki çocuğu var. Aile içi bir dram, facia olayı. 3 ve 5 yaşlarında 2 çocuk öldürülmüş. Sonra da kendisi intihar etmiş. Görüntü, intihar görüntüsü; silah elinde. Anlaşılan o ki perşembe gününden beri haber alınamayan bir aile. 1.5 ay önce buraya yerleşilmiş. Baba, polisiye yönden geçmiş kayıtları olan bir şahıs. Gerekli adli soruşturma, kapsamlı şekilde yapılacak. Ailesine haber verildi. Savcı ve doktor incelemesinden sonra ayrıntılı bilgi verilecek. Ev içersinde oldukça kurşun izleri var. Birkaç sahte kimlik bilgileri var. Evi de sahte kimlikle kiralamış" diye konuştu.

Evin içinde kapalı bir oda olduğu ve polis tarafından odanın açıldığı öğrenilirken, odada ne olduğu ise açıklanmadı.

2.5 AY ÖNCE DE EŞİNİ VURMUŞ
Baba Göksel A.'nın intiharından önce tabancayla öldürdüğü çocuklarının 3 yaşındaki Hira ile 5 yaşındaki Elasu olduğu belirlendi. Göksel A.'nın, geçen 30 Ağustos'ta ise eşi Şura Akkök A.'yı Konyaaltı ilçesi Liman mahalllesinde tabancayla vurup, yaraladığı, öldüğünü düşünerek de olay yerinden kaçtığı ve o günden bu yana firari olduğu belirlendi.

Antalya'da cinnet: Çocuklarını öldürüp intihar etti - Resim : 1

2 YIL ÖNCE İNTİHAR GİRİŞİMİNDE BULUNMUŞ
Göksel A.'nın, 2 yıl önce de 13 katlı apartmanın 11'inci katındaki dairenin penceresine çıkarak, intihar girişiminde bulunduğu ortaya çıktı. İntihar girişimi sırasında çeşitli yerlerini bıçakla keserek, kendisini yaralayan ve 'Mehdi' olduğunu ileri süren Göksel A.'nın 6 saat sonra polisin çabasıyla pencereden indirildiği öğrenildi. Öte yandan evde yapılan aramada, Göksel A.'ya ait sahte 20 kimlik ele geçirildi. 

ÇOCUKLARIN CENAZELERİ, AYNI TABUTTA
Babaları tarafından öldürülen minik Hira ile Elasu'nun cenazeleri, polisin cinayet mahallindeki incelemesinin ardından aynı tabuta konularak, adli tıp kurumuna götürüldü.

Antalya'da cinnet: Çocuklarını öldürüp intihar etti - Resim : 2

DHA