Eylem Tok ve oğlu için kırmızı bülten çıkarıldı

Eylem Tok ve oğlu için kırmızı bülten çıkarıldı
Güncelleme:

Ölümlü kaza sonrası ABD'ye kaçan yazar Eylem Tok ve oğlu T.C. hakkında kırmızı bülten çıkarıldı.

Eyüpsultan'da 1 Mart 2024'te yazar Eylem Tok'un 17 yaşındaki oğlu T.C.'nin karıştığı trafik kazası sonucu 29 yaşındaki O.M.A. hayatını kaybetti. Kaza sonrası Eylem Tok ve oğlu T.C. ABD'ye kaçtı. Olayla ilgili başlatılan soruşturmada yeni bir gelişme yaşandı. Tok ve oğlu T.C. hakkında kırmızı bülten çıkarıldı. 

İYİ Partili Zorlu: ''Kırmızı bülten çıkarıldığı tarafıma bildirildi''

İYİ Parti Ankara Milletvekili Kürşad Zorlu, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Vatandaşlarımızı da derinden etkileyen ve bir ehliyetsiz sürücünün çarpması sonucu O.M.A.'nın hayatını kaybetmesiyle sonuçlanan olayda şahıslar yurt dışına kaçmıştı. 'Kırmızı Bülten' çıkarılıp çıkarılmadığı henüz kamuoyuna açıklanmamıştı. Anne P.A.'yı ziyaretimde kendisi bu hususun takipçisi olmamı benden rica etmişti. Başvurum neticesinde olayın hemen ardından yurt dışına kaçan şahıslar hakkında 'Kırmızı Bülten' çıkarıldığı ve ilgili ülkedeki makamlarla iade konusunda iletişime geçildiği bilgisi tarafıma verilmiştir. Hukuki sürecin ivedilikle tamamlanmasını diliyorum" dedi.

Olayın geçmişi

Eyüpsultan'da 1 Mart 2024'de iddiaya göre yazar Eylem Tok’un 17 yaşındaki oğlu T.C., saat 23.50 sıralarında araçla seyir halindeyken yol kenarında arıza nedeniyle park halinde bulunan 3 adet ATV tipi araca çarpmış, kaza sonucu 29 yaşındaki O.N.A. hayatını kaybederken orada bulunan diğer kişiler yaralanmıştı. Kazanın ardından polis ekiplerinden önce olay yerine gelen anne Eylem Tok, oğlu T.C.'yi olay yerinden kaçırmış, ekiplerce yapılan incelemeler sonucunda anne ile oğlunun ertesi gün saat 03.50 sıralarında İstanbul Havalimanı'ndan Mısır'a çıkış yaptıkları tespit edilmişti. Olaya ilişkin İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma çerçevesinde ise aynı gün şüpheli Eylem Tok hakkında 'suçluyu kayırma' suçundan, şüpheli T.C. hakkında 'bir kişinin ölümü ile birlikte birden fazla kişinin yaralanmasına neden olmak' suçundan tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkarılırken, kırmızı bülten çıkarılması da talep edilmişti. Soruşturma çerçevesinde daha sonra şüphelilerin ABD'ye kaçtıkları ortaya çıkmıştı ve iade talebinde bulunulduğu da öğrenilmişti. Ayrıca baba B.C.'ye 'yurt dışına çıkış yasağı' şeklinde adli kontrol tedbiri uygulanmıştı.

 

 

İHA,DHA