İş arayan genç cinnet getirdi

İş arayan genç cinnet getirdi

Diyarbakır'da iş arayan ve psikolojik sorunları olan genç İŞKUR'da cinnet getirdi.

Diyarbakır'da işsiz olan ve psikolojik sorunlar yaşayan bir şahıs, gittiği Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) binasında kendini jiletle yaraladı. Şahıs, polis ve çağrılan akrabaları tarafından uzun uğraşlar sonucu ikna edilerek, teslim oldu.

Olay, merkez Yenişehir ilçesinde bulunan İŞKUR binasında meydana geldi. Edinilen bilgilere göre, işsiz olan ve psikolojik sorunlar yaşayan bir şahıs, kendisine iş bulunması amacıyla İŞKUR binasına geldi. Burada bir süre bekleyen şahıs, daha sonra çevredekilerle tartışmaya başladı. Bunun üzerine sinir krizi geçiren şahıs, jiletle kendini yaralamaya başladı.

Haber verilmesi üzerine olay yerine gelen polis, şahsı sakinleştirmeye çalıştı. Ancak çabalarında başarılı olamayan polis, durumu şahsın yakınlarına bildirdi. Bir süre sonra binaya gelen şahsın akrabaları ve polisin çabasıyla şahıs ikna edilerek, teslim oldu.

Vücudunun çeşitli yerlerinden jilet kesikleriyle yaralanan şahıs, olay yerine çağrılan ambulansla Selahattin Eyyübi Devlet Hastanesi'ne kaldırılarak, tedavi altına alındı.

Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

İHA