İstanbul'da seyir halindeki minibüs alev alev yandı

İstanbul'da seyir halindeki minibüs alev alev yandı
Güncelleme:

İstanbul Maltepe'de seyir halindeki bir minibüs alev alev yanarken çevredeki araçlar ise hasar gördü.

Çalışma ruhsatının olmaması nedeniyle 2021 yılı sonu mühürlenen fabrikada yaşanan patlamanın ardından polis olayla ilgili geniş çaplı inceleme başlattı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı müfettişleri olay yerinde incelemelerde bulundu.

Altıntepe Mahallesi'nde geçen perşembe günü saat 19.15 sıralarında caddede giden minibüsün motor kısmında yangın çıktı. Alevleri fark eden minibüs şoförü aracını park ederek, yangın tüpüyle müdahale etmek istedi. O sırada alevlerin şiddetiyle minibüsün önünde park halinde olan bir otomobilinde arka kısmı yandı. İhbar üzerine olay yerine itfaiye ve polis ekipleri sevk edildi. İtfaiye alev topuna dönen minibüsü ve yangının sıçradığı otomobili müdahale ederek söndürdü. Ölen ya da yaralananın olmadığı yangında, minibüs kullanılamaz hale geldi, otomobilde de hasar oluştu. Minibüsün alev alev yandığı anlar cep telefonu kamerasıyla kaydedildi.

Esnaf Baran Kızılcan, "Dün iftar saatine yakın bir minibüs gelirken bir anda alev aldı. Büyük yangın çıktı. Aracın camları ve lastikleri patladı. Esnaf arkadaşlar yangın tüpüyle söndürmeye çalıştılar. Can kaybı ve yaralı olmadı. Bir aracın da arka kısmı yandı" dedi. 

Etiketler alev hasar Minibüs