Kırmızı bültenle aranan DEAŞ'lı teröristler Ankara'da yakalandı

Kırmızı bültenle aranan DEAŞ'lı teröristler Ankara'da yakalandı
Güncelleme:

Interpol tarafından kırmızı bültenle aranan 2 yabancı uyruklu DEAŞ'lı terörist, Emniyet'in operasyonuyla Ankara'da yakalandı.

Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü (TEM) ekiplerinin DEAŞ'a yönelik uzun süreli takip ve analiz çalışmaları sonucunda, Interpol tarafından kırmızı bültenle aranan yabancı uyruklu A.N. ve C.V. gözaltına alındı.

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, "geçmiş yıllarda çatışma bölgelerinde terör örgütü içerisinde faaliyet gösterdikleri tespit edilen" şüpheliler, sağlık kontrollerinin ardından ifadeleri alınmak üzere emniyete götürüldü.

TEM ekiplerinin aynı kapsamda yaptığı bir diğer operasyonda ise DEAŞ adına sosyal medyadan paylaşımlar yapan ve eleman kazanma faaliyetlerinde bulunduğu yönünde istihbarat bulunan yabancı uyruklu A.A. gözaltına alındı. Şüpheli ile birlikte ele geçirilen dijital materyallerde, DEAŞ'lıların konuşmaları ile örgütün infaz görüntüleri de tespit edildi. Şüpheli, emniyetteki işlemleri sonrası çıkarıldığı adli makamlarca tutuklandı.