Kuyumcuyu soydu, gerçeği yakalanınca öğrendi

Kuyumcuyu soydu, gerçeği yakalanınca öğrendi
Güncelleme:

Konya'da altın alma bahanesiyle girdiği kuyumcuyu silahla tehdit eden Sezer K., vitrindeki bilezikleri çalıp, kaçtı. Polis tarafından yakalanan soyguncu, aldığı bileziklerin imitasyon olduğunu öğrendi. Zanlı, gazetecilerin ''Neden yaptınız?'' sorusuna ''Zevk için yaptım, o da sahte çıktı. Bir daha öyle yapmasınlar'' diye yanıt verdi.

Konya'da dün yaşanan olay Hüsnü Bağcıatal'a ait kuyumcuda meydana geldi. Dükkana gelen Sezer K., kuyumcunun oğlu Mehmet Bağcıatal'a (24), çeyrek altın almak istediğini söyledi.

Bağcıatal'ın çeyrek altını almak için tezgahın altına eğilmesini fırsat bilen K., belindeki tabancayı çıkarıp, "Dağıtırım beynini, altınları doldur" diyerek tehdit etti. Bağcıatal da vitrindeki bilezikleri torbaya koydu. K., torbayı alıp iş yerinden kaçtı.

Bu anlar ise güvenlik kamerası görüntülerine yansıdı. İhbar üzerine bölgeye çok sayıda polis sevk edildi.

YAKALANINCA ALTINLARIN İMİTASYON OLDUĞUNU ÖĞRENDİ 

Mehmet Bağcıatal, ihbar üzerine gelen polise, silahlı K.'ya verdiği 25 bileziğin imitasyon olduğunu söyledi. Olayın ardından çalışma başlatan Asayiş Şube Müdürlüğü Gasp Büro Amirliği ekipleri, güvenlik kamerası görüntülerinden tespit ettiği Sezer K.'nın 23 suçtan kaydının bulunduğunu belirledi. 

Ekipler, şüpheliyi merkez Karatay ilçesinde yakalayarak gözaltına aldı.  Olayda kullandığı tabancanın kurusıkı olduğu belirlenen K.'nın, çaldığı altın bileziklerin ise gözaltına alındıktan sonra imitasyon olduğunu öğrendiği ortaya çıktı. 

2 SAAT KUYUMCU DÜKKANININ KARŞISINDA BEKLEMİŞ 

Gözaltına alınan K.'nın, ilk ifadesinde 2 saat kuyumcu dükkanının karşısında bekledikten sonra soygunu gerçekleştirdiğini söylediği öğrenildi. K., ifadesinde, "Borcum vardı. Gezerken, kuyumcuyu gözüme kestirdim. Karşısına 2 saat oturup bekledim. Çay içtim. İçeride kimse kalmayınca da altın alma bahanesiyle girip, soygunu gerçekleştirdim. Altınlarından sahte olduğunu bilmiyordum" dedi.  

"BİR DAHA GERÇEK ALTIN KOYSUNLAR"

Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen K., sağlık kontrolü için Konya Şehir Hastanesi'ne getirildi. K., gazetecilerin "Neden yaptınız?" sorusu üzerine ''Zevk için yaptım, o da sahte çıktı. Bir daha öyle yapmasınlar. Oraya gerçek altın koysunlar" dedi.

DHA