Lisede tepki çeken ölü nasıl kefenlenir eğitimi!

Lisede tepki çeken ölü nasıl kefenlenir eğitimi!

Balıkesir’deki 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni 16-17 yaşlarındaki öğrencilere ölünün nasıl kefenlendiğini ve mezarlıkta gömme sırasında neler yapıldığı uygulamalı olarak gösterdi.

Balıkesir’deki 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Bekir Ç., 16-17 yaşlarındaki öğrencilere ölünün nasıl kefenlendiğini ve mezarlıkta gömme sırasında neler yapıldığı uygulamalı olarak gösterdi.

Öğretmen Bekir Ç., bir öğrencisini kefenledikleri sırada çekilen fotoğrafları sosyal medya hesabından “Bugün, dersimizde bir öğrencimizi ölmeden öldürdük ve kefenleyip, manevi olarak ömür dünyaya gönderdik. Bu aşamada Kasaplar Cami İmam Hatibi Cengiz hocama da teşekkür ediyorum. Ölümü, yeniden taa içimizde ve yanımızda hissettik” mesajıyla paylaştı.

Öğrencileri, mezarlığa götüren Bekir Ç., bu kez “Bugün 11.sınıf öğrencilerimize, Ahiret hayatı kokusunu, Balıkesir Başçeşme Mezarlığı'nda işledik. Hayatın en gerçek olayı olan eğitimi hatırlattım” mesajıyla yeni fotoğraflar yayımladı.

Öğretmen Bekir Ç.’nin uygulamalarını gören aileler olaya tepki gösterirken, fotoğraflar sosyal medyada da tepkilere neden oldu.

Öğretmen Bekir Ç. hakkında şikayette bulunulacağı öğrenildi.