Sosyetenin torbacısı avukat çıktı! Ortağıyla suçüstü yakalandı

Güncelleme:

İstanbul'da sosyete dünyasına uyuşturucu satışı yaptığı iddia edilen avukat U.G. ile birlikte çalıştığı S.A., polis tarafından suçüstü yakalandı. Avukatın kimliğini kullanarak polis kontrol noktalarına takılmadan geçtiği, bu durumu kullanarak uyuşturucu taşıdığı öğrenildi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Beyoğlu, Cihangir, Şişli, Nişantaşı ve Beşiktaş'taki sosyetik gece kulüplerinde U.G. isimli bir avukatın uyuşturucu ticareti yaptığına dair ihbar aldı. İhbarı değerlendiren ekipler, bir süre U.G.’yi takip etti.

Ekipler, yapılan fiziki ve teknik takip neticesinde İstanbul Barosu'na kayıtlı U.G.’nin avukatlık kimliğini kullanarak polis uygulamaları ve kontrollerinden aramaya girmeden kolayca geçebildiğini, uyuşturucuyu rahatça taşıdığını belirledi.

Çalışmaların ardından U.G. ve birlikte hareket ettiği S.A. uyuşturucu satarken suçüstü yakalandı.

115 gram skunkla yakalanan şüphelilerin evlerinde yapılan aramalarda, fişek diye tabir edilen satışa hazır paketler halinde, toplam 7 gram kokain, 14 kilo 690 gram skunk, bu maddeleri paketleme ve satışa hazır hale getirmede kullanılan hassas teraziler ve vakum makinesi ele geçirildi.

Gözaltına alınan şüpheliler çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

DHA/İHA