Tarım işçisi ailelerin kavgası korkunç bitti !

Tarım işçisi ailelerin kavgası korkunç bitti !

Adana'da iki aile arasında çıkan kavgada 2 kişi öldü, 2 kişi de yaralandı.

Adana'nın Ceyhan İlçesi'nde iki aile arasında tarım işçiliğinde "elçi olma" konusunda çıkan kavgada av tüfeğiyle yaralanan Mehmet ile kardeşi İsa Demir öldü, babaları Mahmut Demir ile kardeşleri Fatih Demir ise ağır yaralandı.

Olay, dün saat 22.30 sıralarında Gaziosmanpaşa Mahallesi Fevzi Çakmak İlköğretim Okulu önünde meydana geldi. Aynı yerde tarım işçiliği yapan ve daha önce "elçi olma" konusunda araları açık olan Demir ile Çobanoğlu aileleri, akşam saatlerinde otomobilleriyle gittikleri sırada Fevzi Çakmak İlköğretim Okulu önünde karşılaştı. Otomobillerinden inen her iki ailenin fertleri, aynı konuda yeniden tartışmaya başladı. Tartışmanın alevlenip kavgaya dönüşmesi üzerine, otomobilde bulunan av tüfeğini alan Çobanoğlu alisinin fertleri, 65 yaşındaki Mahmut Demir ve oğulları Fatih, Mehmet ve İsa Demir'e ateş açtı. Tüfekten çıkan saçmaların isabet ettiği baba ve oğulları kanlar içinde yere yığılırken, Çobanoğlu ailesinin fertleri ise, otomobillerine binerek kaçtı. Çevred bulunanların ihbarı üzerine polis ekipleri ve çok sayıda ambulans sevk edildi. Ağır yaralı baba ve çocukları ambulanslar ile Ceyhan Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Yaralılar ameliyata alınırken, aşırı kan kaybeden 20 yaşındaki Mehmet ve 22 yaşındaki ağabeyi İsa Demir, doktorların müdahalesine rağmen kurtarılamadı.

Çatışmanın çıktığı mahalleyi ablukaya alan polis, otomobil ile kaçmaya çalışan cinayet şüphelileri Halil Çobanoğlu, Ahmet Çobanoğlu, Mehmet Çobanoğlu, Ali Polat, İsmail Demirli'yi yakalayarak gözaltına aldı. Hastanede tedavileri devam eden Mahmut Demir ve oğlu Fatih Demir'in hayati tehlikelerinin devam ettiği belirtildi.

Cinayet şüphelileri sorgulanmak üzere Emniyet Müdürlüğü'ne götürülürken, ölen iki kardeşin cesetleri otopsi için Adana Adli Tıp Kurumu Morgu'na götürüldü. Polisin olayla ilgili soruşturması devam ediyor.

DHA