Üniversiteli Deniz yılbaşı partisinde ölmüştü! İfadeler ortaya çıktı

Üniversiteli Deniz yılbaşı partisinde ölmüştü! İfadeler ortaya çıktı
Güncelleme:

İstanbul Beşiktaş'ta, yılbaşı gecesi kutlama yaparken alkolle birlikte uyuşturucu kullanması sonucu hayatını kaybeden üniversite öğrencisi Deniz B.'nin ölümüyle ilgili soruşturmada, ifadeler ortaya çıktı. Uyuşturucuyu eve getiren Efe Ö.'nün, uyuşturucu almak için aralarında para topladıklarını söylediği öğrenildi.

23 yaşındaki Deniz B.’nin öldüğü Beşiktaş’taki evin banyosunda 6 uyuşturucu hap bulunurken, Efe Ö’ye uyuşturucuyu satan Burak K.’nin kasten yaralama, uyuşturucu kullanmak ve hakaretten kaydı olduğu, evinde yapılan aramada da 6 gram skunk, 2 gram Ecstasy hap bulunduğu ve  uyuşturucudan elde edilen bir miktar paraya da el konulduğu belirtildi.

Bahçeşehir Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü son sınıf öğrencisi Deniz B. ve üniversiteli 5 arkadaşı yılbaşı kutlaması yapmak için Beşiktaş’ta Deniz B.’nin bir arkadaşı ile oturduğu evde toplanmıştı. Yeni yıla girdikten iki saat sonra Deniz B., fenalaşarak yere yığılmıştı. Ambulansla hastaneye kaldırılan B., yapılan müdahalelere rağmen hayatını kaybetmişti.  Polis, ölüm olayının ardından evde bulunan üniversite öğrencileri E.N.G, D.İ.B, İ. Y. ve K. Y’nin ifadesini almış, ifadelerinde, alkolle birlikte üniversite öğrencisi arkadaşları Efe Ö’nün getirdiği Ecstasy hapları kullanınca Deniz B.’nin aniden fenalaşarak yere yığıldığını ve nefes alamamaya başladığını söylemişlerdi.  Bu ifadelerin ardından Efe Ö., polis tarafından gözaltına alınmıştı.

Hürriyet'ten Çetin Aydın'ın haberine göre üniversite öğrencisi Efe Ö., yapılan sorgusunda, “Yılbaşı kutlaması için beraber plan yaptık. Alkol alıp uyuşturucu kullanacaktık. Uyuşturucular için 150’şer TL topladık. Ben de Burak K. ile Kadıköy’de buluşarak Ecstasy hapları aldım. Eve geldikten sonra eğlenmeye başladık. Alkol alıyorduk. Gecenin ilerleyen saatlerinde alkolle birlikte hapları aldık. Hapı içtikten sonra Deniz fenalaşarak bir anda yere yığıldı. Hemen 112’yi arayarak ambulans çağırdık. Deniz nefes almıyordu, yüzü morarmıştı.” dediği iddia edildi. Efe Ö’nün evde bulunan diğer arkadaşları da benzer ifadeler verdikleri belirtildi. Beşiktaş’taki evde yapılan aramada evin banyosunda 6 uyuşturucu hap bulunduğu belirtildi. Evde bulunan 5 üniversite öğrencisine ‘uyuşturucu kullanmak’tan da işlem yapılıp bırakıldı.

Efe Ö’nün, ifadesinin ardından, uyuşturucuyu satın aldığını söylediği Burak K. da gözaltına alınmıştı. K.’nın evinde yapılan aramada, 6 gram skunk, 2 gram Ecstasy hap ve uyuşturucu satışından elde edildiği değerlendirilen bir miktar para ele geçtiği, kasten yaralama, uyuşturucu kullanmak ve hakaretten kaydı olduğu belirtildi.

Efe Ö., sevk edildiği adliyede ‘adli kontrol’ kararıyla serbest kalırken, Burak K. tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

Üniversitelilerin yılbaşı partisi ölümle bitti!Üniversitelilerin yılbaşı partisi ölümle bitti!

 

Hürriyet