Yasak aşk cinayetinden kiralık katil çıktı !

Yasak aşk cinayetinden kiralık katil çıktı !

Antalya'da semt pazarında çorap satan Mehmet H.'nin, ilişki yaşadığı F.M.'nin kocası Bahattin M. tarafından, kiralık katil Ömer V.'ye öldürtüldüğü ortaya çıktı.

Olay, geçen yıl 31 Ekim'de, Kepez ilçesi Düdenbaşı Mahallesi'ndeki semt pazarında saat 19.00 sıralarında meydana geldi. Pazarlarda seyyar şekilde çorap satan 2 çocuk babası Mehmet H.(42), akşam saatlerinde pazar yerine açtığı sergisini topladı. Satmak için getirdiği çorapları motosikletine yükleyen Mehmet H., başında kapüşon olan bir kişinin silahlı saldırısına uğradı. Tabancayla Mehmet H.'ye 6 kez ateş eden saldırgan olay yerinden kaçtı. Mehmet H. olay yerinde yaşamını yitirirken, polis cinayet zanlısının peşine düştü.

Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekiplerince derinleştirilen soruşturma neticesinde olayın şüphelileri oldukları belirlenen Bahattin M., eşi F.M. ve Ömer V., eş zamanlı operasyonla yakalandı. Emniyetteki ifadelerinin ardından adliyeye sevk edilen zanlılardan Bahattin M. ve Ömer V., 'tasarlayarak öldürme', 'tasarlayarak öldürmeye azmettirme' suçlarından tutuklandı. F.M. ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

KİRALIK KATİL TUTMUŞ
Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianame, Antalya 3. Ağır Ceza Mahkemesi'nce kabul edildi. Cinayetin para karşılığı işlendiği belirtilen iddianamede, şöyle denildi:

"Şüpheli Bahattin M., eşi F.M. ile ilişki yaşadığını öğrendiği maktul Mehmet H.'nin peşine düştü. Eşinden maktulün pazarda çorap sattığını öğrenen Bahattin M., cinayet planı yaptı. Ev ve işyeri kirasını ödemekte zorlanan, çocuklarını okutmakta güçlük çeken ve ayrıca işleri kötü giden memleketlisi Ömer V. ile bir araya gelen Bahattin M., miktarı öğrenilemeyen para karşılığında Ömer V.'ten Mehmet H.'ün öldürülmesini istedi. Ömer V., bu teklifi kabul ederken, Bahattin M. da eşi ile birlikte pazarda Mehmet H.'ü aramaya başladı. F.M., Düdenbaşı Mahallesi'ndeki pazarda gördüğü Mehmet H.'ü eşi Bahattin M.'a gösterdi. Bahattin M., eşini eve bıraktıktan sonra Ömer V.'e haber verdi. Pazar yerine gelen Ömer V., pazar içerisinde takip ettiği maktulü pazardan ayrılmak üzereyken tabanca ile kurşun yağmuruna tuttu. Mehmet H. olay yerinde yaşamını yitirirken, Ömer V. kaçtı."

Üç şüphelinin 'tasarlayarak insan öldürme' eylemine katıldığına vurgu yapılan iddianamede, şüpheli Ömer V.'nin asli fail, Bahattin M.'nin azmettirici, F.M.'nin ise söz konusu eylemin gerçekleştirilmesine yardımcı fail olarak yardım etmekten sorumlu tutulması istendi. Ayrıca, şüpheli Bahattin M. ve Ömer V.'nin ruhsatsız silah bulundurma, taşıma, satın alma, kullanma suçundan da yargılanması gerektiğine dikkat çekildi. Cinayet davasının görülmesine önümüzdeki günlerde başlanacak.

DHA