Hoffenheim - Başakşehir: 3-1
Uzmanlar yine ezber bozdu ! Yaşlılara yer verilmeli mi ?
Erdoğan'dan AB ve ABD hakkında sert sözler

ABD'li subaylara ve Gülen'e dava

Ankara'da şehit olan polis memuru Muhammet Oğuz Kılınç'ın ailesi Fetullah Gülen ve ABD'li subaylara dava açtı.

ABD'li subaylara ve Gülen'e dava
A+ A-

Ankara'da 15 Temmuz'da şehit olan polis memuru Muhammet Oğuz Kılınç'ın ailesi, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen ile Adana-İncirlik üssünü açarak darbeci subaylara "yardım ve yataklık yaptıkları" gerekçesiyle ABD'li subaylar hakkında suç duyurusunda bulundu

Ankara'da Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe  girişimi sırasında şehit düşen polis memuru Muhammet Oğuz Kılınç'ın babası Zeki  ve annesi Meltem Kılınç, "öldürmeye azmettirdiğini" öne sürdükleri örgütün  elebaşı Fetullah Gülen ile Adana-İncirlik üssünü 15 Temmuz gecesi açarak  darbecilere yardım ve yataklık yaptıkları iddiasıyla ABD'li subaylar hakkında  savcılığa suç duyurusunda bulundu. 
 
Zeki Kılınç, Antalya Adliyesinde gazetecilere, şehit aileleri olarak  ilk suç duyurusunu yaptıklarını söyledi.
 
Diğer şehit aileleriyle de iletişim halinde olduklarını belirten  Kılınç, "Her zaman her yerde olduğu gibi bu devletin bayrağı, sancağı ve  toprağının ilelebet yaşayabilmesi için gerekli her şeyi yapacağız." dedi.
 
Şehit annesi ve babası olarak ellerinden gelen mücadeleyi  vereceklerini dile getiren Kılınç, ihanet şebekelerinin halen ABD'de bulunduğu ve  birileri tarafından korunduğunu vurguladı.
 
Anne Meltem Kılınç ise bir daha 15 Temmuz gibi bir olayı yaşamak  istemediklerini ifade etti.
 
Zor günler geçirdiklerini ve bunun sorumlularının cezalandırılmasını  istediklerine dikkati çeken Kılınç, "Bizden sonra bütün şehit ailelerinin de suç  duyurusunda bulunacağına inanıyorum. FETÖ'nün terörist olduğunu artık hepimiz  biliyoruz. Türk halkı olarak gerekenin yapılmasını istiyoruz." diye konuştu.
 
Suç duyurusu hakkında

Aile tarafından savcılığa teslim edilen suç duyurusunda, şu ifadelere  yer verildi:
 
"Darbe teşebbüsünün lideri olduğu belirlenen Fetullah Gülen hakkında,  polis oğlumuz Muhammet Oğuz Kılınç'ın Ankara Emniyet Müdürlüğü önünde kalkışma  esnasında öldürülmesinde azmettirici olması sebebiyle ve ayrıca ülkemizin devlet  düzenine karşı anayasamızı ihlal ederek darbe teşebbüsünde bulunulması esnasında  darbeci subaylara yardım ve yataklık yaptıkları belirlenen ABD Genelkurmayına  bağlı subayların da mağduriyetimizin oluşmasına sebebiyet vererek suç işledikleri  sebebiyle haklarında davacı ve şikayetçi olduğumuzu beyan ederiz."