Abramoviç İstanbul'a taşındı! Kirasını duyan küçük dilini yuttu

Abramoviç İstanbul'a taşındı! Kirasını duyan küçük dilini yuttu
Güncelleme:

Yaptırımların kıskacındaki Rus milyarder Roman Abramoviç, İstanbul Boğazı’nda bulunan Feyyaz Tokar Yalısı’nı 50 bin dolara kiraladı.

Rus oligark, Ukrayna işgali nedeniyle Avrupa Birliği’nin (AB) kara listesine alınan milyarderler arasında. Yaptırımlarla birlikte AB hükümetleri milyarderlerin yatlarına ve diğer varlıklarına el koymak için harekete geçmişti.

 Yaptırımlar sonrasında Abramoviç’in personel maaşlarını ödemek için arkadaşlarından borç aldığı iddia edilmişti.

Ekonomi gazetesinin haberine göre; Rus iş adamı Roman Abramoviç boğazda yalı kiraladı. Özcan, Ahmet Okumuş’un sahip olduğu yalının yaklaşık 50 bin dolar kiralama bedeli olduğunu söyledi.

Yalı pazarında yabancı alımının sınırlı olduğunu, özellikle Arapların sanıldığı kadar fazla yalı almadığını ifade eden Özcan, “Katar Prensesi’nin yalı aldığı iddiaları vardı. Ancak Katar Prensesi o yalıyı almadı” dedi.

"YALIDA ESAS MÜŞTERİ TÜRKLER"

Yalıda esas müşterinin Türkler olduğunu ifade eden Özcan, ayrıca bilgi teknolojileri, finans ve enerji alanında sıçrama yapan Türkler’in de alım yaptığını söyledi.

Yalı alımlarında yabancının sınırlı olmasında Türkiye’nin güven endeksinde iyi bir noktada olmamasının etkili olduğunu savunan Özcan, “Dolayısıyla yabancılar alternatif yerler olan Nice, Monaco, Paris, Zurich ve Londra gibi bölgelerde alım yapıyorlar” dedi.

Genel olarak da yabancıların Avrupa’ya gitmek Türkiye’den mülk aldığının altını çizen Özcan, Ruslar’ın böyle bir ihtiyacı olmadığını ifade etti. Feyyaz Tokar Yalısı, boğazda modern mimarisiyle dikkat çekiyor. Yalı 2012 yılında ABD’de de borsa ve finans alanında yaptığı yatırımlarla bilinen Ahmet Okumuş tarafından 25 milyon dolara alınmıştı.