AK Parti, CHP istedi diye kendi projesini reddetti!

AK Parti, CHP istedi diye kendi projesini reddetti!
Güncelleme:

Kırşehir’de CHP’li Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, AK Partili eski başkanın trafik ışıklarının yeniden düzenlenmesi ile ilgili projesine onay istedi. Oylamada CHP ve İYİ Parti grubu ile 2 MHP’li üye kabul oyu kullanırken, AK Partili meclis üyeleri ret oyu verdi.

Kırşehir Belediye Meclisi’nin AK Partili üyeleri, eski AK Partili Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci’nin projesi için yetki isteyen CHP’li Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu’nun talebine ret oyu kullandı. Kırşehir Belediyesi Ekim Ayı Olağan Meclis Toplantısı Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Merkezi’nde yapıldı.

Cumhuriyet gazetesinden Ömer Duran'ın haberine göre Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu’nun Sinop programı nedeniyle bulunmadığı toplantıya Belediye Meclis üyesi Yeter Yiğit başkanlık etti. Meclis’te eski AK Partili Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci’nin son projelerinden olan Elektrik Deneme Sistemi’yle (EDS) ile ilgili proje gündeme geldi.

Türk Telekom’a 30 milyon TL’ye yaptırılan EDS sistemi ile birlikte şehir içinde bulunan trafik ışıklarının yeniden düzenlenmesi amaçlanıyor. Araç park yerlerine çekilen araçlara belirli süreler dahilinde Emniyet Müdürlüğü tarafından park cezası kesilecek ve cezaların önce yüzde 30’luk kısmı, yatırım maliyetine ulaştıktan sonra ise yüzde 15’lik kısmı Kırşehir Belediyesi’ne ödenecek.

‘VAHİM BİR TABLO’

Yapılan oylamaya CHP ve İYİ Parti grubu ile birlikte 2 MHP’li üye onay verirken, AK Parti grubu eski başkanlarının projesini reddetti. Eski dönemde CHP’li meclis üyesi olan CHP Kırşehir İl Başkanı Baran Genç konuya ilişkin, “Kendi dönemimizde bu teklif bize gelince, biz de ‘evet’ demiştik. Meclis’te yaşanan durum gerçekten bizleri de şaşırttı.

AK Partili belediye başkanının getirdiği projeye biz ‘evet’ verirken sırf belediye CHP’li diye aynı projeye AK Partili meclis üyelerinin ‘hayır’ demesi bana göre vahim bir tablo. Bunun izahı mümkün değil” değerlendirmesinde bulundu.
 
 

Cumhuriyet