AK Partili başkan, belediye şirketlerinden istifa etti

31 Mart seçimlerinden sonra belediyenin tüm şirketlerine kendisini ''başkan'' olarak atayan ve şirket başı ''huzur hakkı'' alan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, bu görevlerinden istifa etti.

AK Partili başkan, belediye şirketlerinden istifa etti
Haber3.com'a Google'da abone olun Google News
A+ A-

Kamuoyunun gündemine son olarak “30 Ağustos halkın tamamını ilgilendiren bir bayram değil” sözleri ile gelen Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ın kendisini belediyenin tüm şirketlerine yönetim kurulu başkanı olarak atadığı anlaşılmışı.

Sözcü'den Halil Ataş'ın haberine göre, söz konusu şirketlere AK Partili il yöneticilerini başkan vekili yapan Aktaş'ın ‘huzur hakkı' adı altında da aylık yaklaşık şirket başı 750’şer lira ‘huzur hakkı’ aldığı ortaya çıkmıştı. Başkan Aktaş, tepkilerin ardından yönetim kurulu başkanı olduğu şirketlerden istifa etti.

BAYRAMDAN ÖNCE İSTİFA ETMİŞ

Eleştirilerin hedefinde olan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Kurban Bayramı öncesi yönetim kurulu başkanlığını yaptığı BURULAŞ, BURFAŞ, Kültür AŞ. BEŞAŞ, Tarım AŞ, Jeotermal AŞ ve Burkent şirketlerinden istifa ettiği ortaya çıktı.

Aktaş’ın sadece diğer ilçe belediyelerinin de iştiraklarıyla kurulmuş olan BİNTED Şirketi’nin başında kaldığı öğrenildi.

Alinur Aktaş belediyenin tüm şirketlerine ''başkan'' olmuşAlinur Aktaş belediyenin tüm şirketlerine ''başkan'' olmuş

 

Sözcü

Haber3.com'a Google'da abone olun Google News