Aylardır devreden Süper Loto'da büyük ikramiye sahibini buldu

Aylardır devreden Süper Loto'da büyük ikramiye sahibini buldu
Güncelleme:

Haftalardır devreden ve bu nedenle tartışılan Süper Loto çekilişinde sonunda 187 milyon TL'ye ulaşan büyük ikramiye sahibini buldu.

Haftada üç gün yapılan Süper Loto çekilişinde uzun süredir devreden büyük ikramiyeyi bir talihli kazanmayı başardı. 13 Kasım Pazar akşamı 21.30'da yapılan Süper Loto çekilişi Milli Piyango YouTube kanalından canlı olarak yayınlandı.

Bir şanslı kişi tüm rakamları bilerek 187.594.521,05 TL değerindeki büyük ikramiyenin sahibi oldu. Şanslı kişinin kuponu Muğla Fethiye'de doldurduğu ortaya çıktı.

Büyük ikramiyenin isabet ettiği Fethiye'de ise heyecan yaşandı. İlçede yaşayanlar büyük ikramiyenin hangi talihli kişiye çıktığını araştırmaya başladı.

1 ile 60 sayı arasından 6 adet sayının bilinmesine dayanan bir oyun olan Süper Loto, salı, perşembe ve pazar günleri olmak üzere haftanın 3 günü 21.30'da çekiliyor.

Özelleştirilmişti

Önceden kamuya ait olan Milli Piyango İdaresi, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 2017’deki kararıyla Türkiye Varlık Fonu’na geçirilmiş, 2020’de de iktidara yakın Demirören grubu ve İtalyan ortağına ait Sisal Şans’a ‘hasılat paylaşımı modeli’yle devredilmişti.

Milli Piyango'nun yılbaşı ikramiyesi belli oldu

Milli Piyango büyük yılbaşı çekilişi için biletler satışa çıktı. Çeyrek bilet 50 TL, yarım bilet 100 TL, tam bilet 200 TL'den satışa sunulacak. Geçen yıl 120 milyon TL olan büyük ikramiye bu yıl 200 milyon TL olarak açıklandı.

Büyük ikramiyenin tam bilete çıkması halinde talihli kişi 200 milyon TL'lik ödülü elde edecek. Dağıtılacak toplam ikramiye tutarının ise 1 milyar 395 milyon 900 bin TL olması bekleniyor.

 En düşük bilet 50 TL'den satılacak

Yılbaşı özel çekilişi için hazırlanan biletler 10 Kasım itibarıyla satışa sunulmaya başlandı. Biletler gezici bayilerden, millipiyangoonline.com üzerinden ya da Milli Piyango bayilerinden alınabiliyor. Tam bilet 200 TL, yarım bilet 100 TL, çeyrek bilet ise 50 TL'den satılıyor.

Büyük ikramiye enflasyon tanımadı

Geçen yıl 120 milyon TL olan büyük ikramiye tutarı bu yılki artışıyla yüzde 66.6 artmış oldu. Oysa, Türkiye İstatistik Kurumu'nun (TÜİK), ekim ayı açıkladığı yıllık enflasyon oranı yüzde 85.51. Bu oranla büyük ikramiye yıllık enflasyonun altında kaldı.