Aziz Yıldırım'a giden Bakanlık teklifi ortaya çıktı

Aziz Yıldırım'a giden Bakanlık teklifi ortaya çıktı
Güncelleme:

Fenerbahçe'nin eski başkanı Aziz Yıldırım'a Spor Bakanlığı teklifi gittiği iddia edilmişti. İddia daha da büyüdü ve 14 Mayıs seçimlerine 1,5 ay kala Aziz Yıldırım'a giden Bakanlık teklifi ortaya çıktı. Aziz Yıldırım'dan iddialara yanıt geldi.

Millet İttifakı'nın, Fenerbahçe eski Başkanı Aziz Yıldırım’a “Spor Bakanı ol” tekifi götürdüğü ayrıca, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Türkiye'de sizden iyi kimse spor bakanlığı yapamaz" dediği de öne sürüldü.

Fotospor’da yer alan habere göre, Millet İttifakı adına Aziz Yıldırım'la görüşen aracılar, "Milletvekili adayı olma. Siyaset üstü kişiliğini koru. Ancak Millet İttifakının ortak kararı her konuda konusunun uzmanlarını göreve getirmek. Bu plan çerçevesinde çalışmalar devam ediyor. Spor konusunda da ortaklar arasında sizden daha iyi bir isim olduğu düşünülmüyor. Eğer kabul ederseniz resmi teklif getirilecek" ifadelerini kullandı.

 Eski başkan Yıldırım’ın ise olumlu ya da olumsuz bir cevap vermediği kaydedildi.

Kemal Kılıçdaroğlu'nun Aziz Yıldırım'a tam 11 yıl önce, "Türkiye'de sizden iyi kimse spor bakanlığı yapamaz" dediği de aktarıldı.

 

AZİZ YILDIRIM'DAN JET YANIT

Eski Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Millet İttifakı'nın 'Spor Bakanı' teklifi ilettiği iddialarına yalanlayarak, "Bıraksınlar bu işleri. Kimse benim adımı kullanmasın. Beni kimse bu siyasi ve politik tartışmalar içine çekmesin" açıklamasını yaptı.

Odatv'ye konuşan Aziz Yıldırım, söz konusu iddiayı yalanladı.

Yıldırım, açıklamasında, "Aziz Yıldırım'ın hayatı boyunca siyasetle ilişkisi olmamıştır. Aziz Yıldırım hiçbir zaman siyaset düşünmemektedir. Bıraksınlar bu işleri. Kimse benim adımı kullanmasın" dedi.

"Beni kimse bu siyasi ve politik tartışmalar içine çekmesin" diyen Yıldırım, "Yok Spor Bakanlığı'ymış, yok bilmem ne bakanlığıymış gibi konulara benim adımı kimse bulaştırmasın" ifadelerini kullandı.

 

(Kaynak)