Erdoğan'dan 3 belediye başkanına: Sonucu ağır olur
Ağabeylerinin eve kilitlediği kız, sevgilisine kaçarken pencereden düştü
Genel müdür yardımcısı otelde ölü bulundu !

Bilal Erdoğan darbe gecesini anlattı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan, Ankara'da demokrasi nöbetine katıldı.

Bilal Erdoğan darbe gecesini anlattı
A+ A-

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan Kızılay Meydanı'nda vatandaşlara hitap etti.

Kızılay Meydanı'nda, FETÖ'nün darbe girişimine karşı "demokrasi  nöbeti" tutan Vatandaşlara hitap eden Erdoğan, güç odaklarının Türkiye'ye  uyguladığı hayasız akını durdurmak adına Ankara'nın çok sayıda şehit verdiğini  söyledi.

Bu mücadelede muvaffak olunduğunu dile getiren Erdoğan, "Cumhurbaşkanımız Marmaris'ten uçağa binip İstanbul'a gelmeye karar verdiğinde  aslında o da tankların önünde durabilme iradesine sahip olduğunu ortaya koydu. Bu millet, 'Benim böyle bir başkomutanım varsa ben de gerektiği anda tankların  önünde yerimi alırım.' dedi. Bu millet tüm dünyaya 'Artık ben bağımsızlığıma  sahip çıkmaya hazırım' dedi." ifadelerini kullandı.

BİR DAHA DARBE OLMAMASI İÇİN...

Darbe girişiminin, birliği güçlendirmek ve istikameti doğrultmak için  vesile olması temennisinde bulunan Erdoğan, "Bir daha darbe girişimlerinin  olmaması için ne gerekiyorsa yapılması için çalışmaya var mıyız? Ne gerekiyorsa  yapılacak ve bizler de bunun bekçileri olacağız. Nasıl ki bu meydanlarda  demokrasi nöbeti tutuyorsak, bu ülkede bir daha darbelerin olmaması için ne  gerekiyorsa yapılması için nöbetçi olacağız." dedi.

Türkiye'de bir daha darbe olmayacağını vurgulayan Erdoğan, bu ülke  üzerinde Oyun kuran dış mihrakların, bu milletin şehadete ve bağımsızlığını  savunmaya hazır olduğunu apaçık gördüğünü bildirdi.

"CUMHURBAŞKANIMIZ HER ŞEYİNİ BU VATAN İÇİN FEDA ETMEYE HAZIRDI"

Meydandaki konuşmasının ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan  Erdoğan, darbe girişiminin yaşandığı geceye ilişkin bir soru üzerine, kendisinin  o gece İstanbul'da olduğunu aktardı.

UÇAĞA BİNME KARARI BİZİ TEDİRGİN ETTİ

"Uçağa binme kararları bizi tedirgin etti" diyen Erdoğan, sözlerini  şöyle sürdürdü: "Ama ben her zaman şunu biliyordum, Cumhurbaşkanımız böyle bir durumda  her şeyini bu vatan için feda etmeye hazırdı. Bunu bize aile içinde konuştuğumuz  her zaman söylemiştir. Onun için o uçağa binişini de öyle bir karar olarak  değerlendirdik.

F-16'lar hala havada, kule İstanbul'da hala emin ellerde değil,  tedirgin olduk ama o kararlılıkla yürüdü. Her zaman o kararlılığına saygı duyduk,  onunla gurur duyduk ve milletimiz de o duruşa sahip çıktığını kendisinin de o  duruşa sahip olduğunu göstermiş oldu."

İLK ANDA EN KÖTÜ SENARYOYU DÜŞÜNDÜM

Askeri kalkışmayı ilk duyduğu andaki hislerinin sorulması üzerine ise  Erdoğan, "Son üç yılda içinden geçtiğimiz imtihanlarla zaten belli şeylere kendimizi daha fazla hazırlamıştık. Dolayısıyla doğrusunu söyleyeyim, ilk anda en kötü senaryoyu düşündüm, buna kendimi hazırladım ve evelallah İstanbul'dan havaalanına doğru yola çıktık, Cumhurbaşkanımızı karşılamaya hareket ettik." diye  konuştu.

AA