Denizlerdeki Misak-ı Millimiz NFT oldu

Denizlerdeki Misak-ı Millimiz NFT oldu
Güncelleme:

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım tarafından Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye hediye edilen ve Yunanistan Başbakanı Kiryos Miçotakis'ın tepkisini çeken "Denizlerdeki Misak-ı Millimiz" haritası NFT oldu. Yıldırım sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımlarda isteyenlerin haritayı nasıl hediye alabileceklerini açıkladı.

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Merkezi’ni ziyaretinde MHP lideri Devlet Bahçeli’ye, Ülkü Ocakları Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım tarafından "Denizlerdeki Misak-ı Millimiz" adlı bir harita hediye edilmişti.

Ülkü Ocakları tarafından hazırlanan Girit ve 12 Adaları da kapsayan bu haritaya ilişkin Yunanistan Başbakanı Miçotakis başta olmak üzere birçok Yunan yetkili açıklamalarda bulunmuştu. O harita blokzincir ağında NFT şeklinde düzenlenerek kalıcı hale getirildi.

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklama ile NFT olarak düzenlenen Ülkü Ocakları haritasını Metamask cüzdan adresini #ÜlküOcaklarıHaritası etiketiyle yorum olarak yazan bin 522 kişiye hediye edeceklerini duyurdu.

Bin 522 kişiye hediye edilmesinin amacının ise Türk milletinin 1522’den beri gelen tarih şuurunu göstermek olduğunu açıkladı.

Kanuni Sultan Süleyman'ın sahipliğindeki Osmanlı İmparatorluğu'nun donanması 21 Aralık 1522'de Rodos Adası'nı fethetmiş ve 1912'deki Trablusgarp Savaşı sırasındaki İtalyan işgaline kadar Osmanlı'da kalmıştı.