Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'ın o sözlerine beddualı yanıt

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'ın o sözlerine beddualı yanıt
Güncelleme:

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun ve CHP'nin avukatı Celal Çelik, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın, "Deprem kıyametin alıştırmasıdır" sözlerine, "Allah belanı versin Erbaş!" sözleriyle tepki gösterdi. Diyanet İşleri Başkanlığı, Çelik hakkında suç duyurusunda bulunulacağını açıkladı.

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın, “Esasında deprem afeti bize hem dünya için, hem de ahiret için bir uyarıda bulunuyor. Deprem, kıyametin bir örneğidir, alıştırmasıdır” şeklindeki sözleri İzmir'de meydana gelen depremden sonra gündem oldu. 

Kamuoyunda birçok yurttaşın eleştirdiği sözlere bir tepki de Kemal Kılıçdaroğlu'nun ve CHP'nin avukatı Celal Çelik'ten geldi. Erbaş'ın sözlerini alıntılayan Çelik, "Allah belanı versin Erbaş! Adamda bilgi ve ahlak yoksunluğu en üst düzeyde" dedi.

DİYANET'TEN SUÇ DUYURUSU

Diyanet İşleri Başkanlığı, Ali Erbaş'a beddua eden Celal Çelik hakkında suç duyurusunda bulunulacağını duyurdu. Açıklamada, "Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, 10 ay önce Elazığ'da yaşanan deprem sonrası 31 Ocak 2020 Cuma günü Bursa Ulucami'de irad ettiği hutbedeki depremle ilgili kullandığı ifadeler bağlamından koparılarak yeniden gündeme getirildi. Sayın Erbaş'a hakaret eden Celal Çelik isimli şahıs hakkında suç duyurusunda bulunulacak." denildi.

Seçiniz...