ENSAR'a davet var ADD'ye yok

ENSAR'a davet var ADD'ye yok
Güncelleme:

Samsun 19 Mayıs Üniversitesi’nin yeni Rektörü Prof. Dr. Ünal Yavuz, üniversite ile şehir iş birliğini güçlendirmek ve toplumsal kalkınmayı geliştirmek amacıyla kentte bulunan STK temsilcileriyle toplantı düzenledi. Toplantıya Ensar'ın da davetli olması tepki çekti.

Samsun 19 Mayıs Üniversitesi’nin yeni Rektörü Prof. Dr. Ünal Yavuz, üniversite ile şehir iş birliğini güçlendirmek ve toplumsal kalkınmayı geliştirmek amacıyla kentte bulunan STK temsilcileriyle toplantı düzenledi.

Sözcü gazetesinden İsmail Akduman'ın haberine göre Yavuz, Ensar Vakfı, Cihannüma Dayanışma Derneği, İmam Hatip Mezunlar ve Mensuplar Derneği ve TÜGVA gibi kuruluşları toplantıya davet ederken, Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD), Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği ve Mimar Odası gibi örgütleri çağırmadı.

Rektör Ünal Yavuz'un bazı STK'ları dışlaması kenti karıştırdı.
ADD Samsun İl Şube Başkanı Işık Özkefeli, “Toplantıya katılan birçok kuruluşun din ve maneviyat üzerine çalışıyor olması, akıl ve ilim yolunda olması gereken ilk adım şehri Samsun'umuzun 19 Mayıs Üniversitesi'ne asla yakışmamıştır” diye konuştu.

Sözcü