Mersin'de polis servis aracına bombalı saldırı !
Kömür ocağında göçük: 6 işçi ölü
Kasko sigortasında flaş gelişme

Fethullah Gülen'in skandal ses kaydı: Türkiye'yi bölmek için...

Fethullah Gülen, 1988 yılında Türkiye'nin bölünme planlarından ve kendilerinin de bu planın parçası olacaklarından bahsediyor.

Fethullah Gülen'in skandal ses kaydı: Türkiye'yi bölmek için...
A+ A-

A Haber ekranlarında yayınlanan Toplumsal Hafıza programında "Gülen'in karakutusu olarak bilinen Nurettin Veren, teröristbaşı Gülen hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Sabah gazetesinin haberine göre; Toplumsal Hafıza programında Teröristbaşı Gülen'e ait ses kayıtları yayınlandı. Bu ses kaydında ise Gülen'in Türkiye için kullandığı skandal ifadeleri dikkat çekti. Kukla bir örgüt olduklarını itiraf eden Gülen, 1988 yılında Türkiye'nin parçalanacağını ve kendilerinin de bu projenin içerisinde yer alacağını söylüyor. Gülen, "Ortadoğu'ya yakın yerlerde 20 ülkenin bölünme planlarından bahsediyorlar. Onu gelir gelmez arkadaşlara arz ettim. Bazıları bizi de merak ediyor. O bana da geldi. Acaba nerede duruyor bunlar. Bu mevzuda eğer şöyle böyle bizim de çıkarlarımız söz konusu ise başkalarıyla bu meseleyi eşit mesafede paylaşarak iştirak ederiz" diyor.

FETÖ elebaşı Gülen'in kara kutusu Nurettin Veren Gülen'i keşfeden isim olan Yaşar Tunagür hakkında önemli bilgiler verdi. Veren, Tunagür'ün sık sık ABD'ye seyahat ettiğini fakat, bu seyahatların sebebini o zamanlar da bilmediğini ifade etti.

Sabah