Mersin'de polis servis aracına bombalı saldırı !
Kömür ocağında göçük: 6 işçi ölü
Kasko sigortasında flaş gelişme

FETÖ için ABD'ye giden AK Parti heyeti yurda döndü

Fethullah Gülen'in iadesi için AB'ye giden heyette yer alan Mehdi Eker'den FETÖ ile ilgili çok acı bir itiraf geldi.

FETÖ için ABD'ye giden AK Parti heyeti yurda döndü
A+ A-

Fethullah Gülen'in iadesiyle ilgili olarak ABD'ye giden AK Parti heyeti İstanbul'a döndü. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehdi Eker özetle şunları söyledi:

"Bunlar kara para aklamadan tutun yasadışı dinlemelere, şantajlara varıncaya kadar bir çok suç ile ilgili bakanlıklarımız araştırıyor. Hazırlanan ayrıntılı iddianameler var onlar da teslim edilecek. Bütün görüştüğümüz muhattaplara yazılı görsel meteryallerle bilgileri sunduk. Bu bir kamuoyu oluşturması çabasıdır. Umarım milletimiz açısından hayırlı olur...

LOBİ ŞİRKETLERİYLE ÇALIŞMIŞ

Biz terör örgütü ile ilgili bilgileri, dökümanları teslim ettik. Bizim aldığımız tepki şu, herkes istisnasız olarak o görüşmeden memnun kaldığını söylüyor. Biz şunu çıkardık, bunların zihninde onlara verilmiş başka bilgiler vardı. FETÖ, 15 Temmuz öncesinde algı operasyonu yaratmak ve uluslararası platformda Türkiye'yi zayıflatmak maksadıyla, Türkiye'nin tezlerini çürütmek maksadıyla çok profesyonelce, lobi şirketleri aracılığıyla orada (ABD) kamuoyu çalışmaları yapmış. Bunu biliyoruz. Görüşmelerimizde de bunun etkilerini yer yer gördük. FETÖ terör örgütü oradan talimatlar ve tehditler yağdırmaya devam etmektedir."

 

Hürriyet