Fiat Egea Almanya'da Bayilere Tanıtıldı

Fiat Egea Almanya'da Bayilere Tanıtıldı

İSTANBUL (AA) - Tofaş’ın Bursa’daki fabrikasından dünyaya ihraç ettiği ve 26 Avrupa ülkesinin, önde gelen otomotiv editörlerinin jüri üyeliğini...

İSTANBUL (AA) - Tofaş’ın Bursa’daki fabrikasından dünyaya ihraç ettiği ve 26 Avrupa ülkesinin, önde gelen otomotiv editörlerinin jüri üyeliğini yaptığı AutoBest 2016’da "Yılın En İyi Otomobili" seçilen Fiat Egea, genişleyen model ailesiyle Avrupa pazarlarında yerini almaya devam ediyor.

Avrupa, Orta Asya ve Asya Bölgesi'nde (EMEA) 40’tan fazla ülkede Tipo ismiyle satışa sunulan yeni Fiat model ailesi, Almanya’nın Mainz şehrinde düzenlenen özel bir etkinlikle Fiat Chrysler Automobiles (FCA) Almanya’nın bayilerine tanıtıldı.

Fiat açıklamasına göre, FCA ile Tofaş’ın birlikte geliştirdiği ve Tofaş’ın Bursa fabrikasında üretilen Egea model ailesi, EMEA Bölgesinde 40’tan fazla ülkede Tipo ismiyle satışa sunulmaya devam ediliyor.

Yeni modeller Almanya’nın Mainz şehrinde FCA Almanya’nın bayilerine özel bir etkinlikle tanıtıldı. Tofaş Üst Yöneticisi (CEO) Cengiz Eroldu’nun onur konuğu olarak katıldığı lansman davetinde, Sedan, Hatchback ve Station Wagon olmak üzere ailenin üç farklı gövde varyasyonu bir arada sergilendi.

Gecede bir konuşma yapan Eroldu, Egea projesinin Türkiye otomotiv endüstrisinin geldiği noktayı gösterdiğini belirterek “Ürün özellikleri ve fiyat/fayda dengesiyle, Autobest tarafından 'Avrupa’nın En İyi Otomobili' seçilen Türkiye’deki adıyla Egea, Avrupa’daki adıyla Tipo, satışa sunulduğu tüm pazarlarda büyük bir ilgi gördü. Almanya gibi önemli bir otomotiv pazarına sunulan yeni Fiat model ailesinin, Türkiye’de üretilmesinden gurur duyuyoruz. Almanya’da yaşayan vatandaşlarımızın da aynı gururu hissedeceklerine inanıyorum" ifadelerini kullandı.

Fiat Egea/Tipo model ailesinin yanı sıra Fiat Fullback, Fiat 124, Abarth 124 Spider’ın sergilendiği tanıtım etkinliğinde konuşan FCA Almanya CEO’su Giorgio Gorelli ise "Fiat, yeni ürünleri ile birlikte otomobil endüstrisinin kalbi Almanya’ya güçlü bir şekilde geri dönüş yaptı. Yenilenen bayi ağımız ile aramızdaki yapıcı işbirliği ekonomik başarıyı da beraberinde getirecektir" yorumunu yaptı.


Etiketler otomotiv fiat egea